Idlibo puolimas bus tęsiamasnuotraukos (7)

2020 vasario mėn. 26 d. 06:50:36 Perskaitė 1915

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį atmetė raginimus nutraukti Rusijos remiamų Sirijos vyriausybinių pajėgų puolimą Šiaurės vakarų Sirijoje, Idlibo provincijoje.

 

„Tai būtų pasidavimas teroristams ir netgi tam tikra premija už jų veiksmus, pažeidžiančius tarptautinius susitarimus ir daugelį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų“, - JT Žmogaus teisių tarybai Ženevoje sakė S.Lavrovas.

Kai kuriuos pareigūnus jis apkaltino „troškimu pateisinti siaubingus radikalių ir teroristinių grupuočių veiksmus“. „Sunku kažkaip kitaip paaiškinti visus įtikinėjimus dėl galimybės pasirašyti taikos susitarimus su banditais“, - sakė jis, aptaręs situaciją Idlibe.

Rusijos remiamoms Sirijos vyriausybinėms pajėgoms jau keletą mėnesių puolant Idlibo provinciją, iš teritorijos bėgti buvo priversti šimtai tūkstančių žmonių.

Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas (Recep Tayyip Erdogan) sakė, kad kovo 5 d. planuoja rengti viršūnių susitikimą dėl Idlibo provincijoje vis intensyvėjančių karinių veiksmų. Susitikime turėtų dalyvauti Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai.

Tačiau vakar R.T.Erdoganas pareiškė tą dieną verčiau organizuosiąs dvišalį susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu - Stambule arba Ankaroje.

Vakar Ženevoje įsikūrusio Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto atstovas pranešime sakė esąs labai susirūpinęs dėl civilių, bėgančių nuo karo veiksmų, padėties.

„Tai didžiausia perkeltų žmonių banga per visą Sirijos karo laikotarpį. Matome, kad žmonės yra įstrigę, izoliuoti, nebežino būdų, kaip dorotis su situacija, Idlibe sąlygos dabar dar sunkesnės dėl žiemiškų orų. Tai visiškai nepriimtina“, - teigė Fabricijas Karbonis (Fabrizio Carboni), organizacijos direktorius Artimiesiems Rytams. Jis paragino visas kare dalyvaujančias puses nedelsiant leisti civiliams persikelti į saugesnę teritoriją.

Vakar oficialiai patvirtinta, jog per Turkijos artilerijos apšaudymą Sirijos šiaurės vakaruose, kur Ankaros remiami sukilėliai kovoja su puolančiomis Damasko pajėgomis, žuvo devyni prezidento Bašaro al Asado (Bashar al-Assad) kovotojai. O prieš tai puolimo metu žuvo dar du turkų kariai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net