Identifikuotas „Islamo valstybės“ egzekucijos įrašų budelis

2014 rugsėjo mėn. 26 d. 10:17:07 Perskaitė 602

Identifikuotas kaukėtas "Islamo valstybės" (IS) kovotojas, kuris dviejų amerikiečių egzekucijos vaizdo įrašuose stovi su peiliu rankose, teigė JAV Valstybės saugumo tarnybos (FTB) vadovas Džeimsas Komis (James Comey), tačiau atsisakė atskleisti įtariamojo pavardę ar tautybę. Apie tai praneša "Reuters".

Rugpjūtį ir rugsėjį paskelbtuose dviejų amerikiečių žurnalistų Džeimso Folio (James Foley) ir Stiveno Sotlofo (Steven Sotloff) egzekucijos įrašuose rodomas kaukėtas IS kovotojas, kuris laiko peilį ir kalba anglų kalba su britišku akcentu.

Su tyrimu susijęs vyriausybės šaltinis iš Europos sakė, kad akcentas parodo, jog vyras yra iš Londono ir, tikėtina, priklauso imigrantų iš Azijos bendruomenei. JAV ir Europos pareigūnai pažymėjo, kad pagrindinį tyrimą dėl vyro tapatybės nustatymo atlieka britų vyriausybės agentūros.

"Manome, kad identifikavome (budelį), - žurnalistams sakė Dž. Komis. - Neketinu jums pasakyti, kas, mano manymu, jis yra".

Dž. Folio ir S. Sotlofo vaizdo įrašuose nėra rodoma, kaip įvykdomos egzekucijos. Juose po kovotojo kalbos pasirodo juodas fonas, o tada demonstruojami vaizdai, kuriuose kūnai nukirstomis galvomis. Įrašai leidžia daryti prielaidą, kad egzekucijas įvykdė juose pasirodęs kovotojas. Tačiau tyrėjų teigimu, remiantis vaizdo įrašo sumontavimu, gali būti, kad nužudymus įvykdė kitas asmuo.

Pasak FTB vadovo, Sirijoje kovotojų gretose kovoja daugybė amerikiečių, kurių dalis jau grįžo į JAV. Kiek anksčiau JAV pareigūnai teigė, kad prie džihadistų prisijungė apie 100 amerikiečių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net