Į Vokietijos šnipinėjimo skandalą įsipainiojusi CŽV

2014 liepos mėn. 08 d. 08:22:06 Perskaitė 899

JAV vyriausybės šaltiniai "Reuters" korespondentus informavo, kad į Vokietijos federalinės žvalgybos tarnybos agento užverbavimą buvo įsipainiojusi ir Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV).

Anoniminių šaltinių teigimu, CŽV direktorius Džonas Brenanas (John Brennan) apie tai nurodė informuoti atitinkamus Kongreso narius, nes Vokietijoje sučiupto JAV šnipo skandalas gali vėl pakenkti Vašingtono ir jo sąjungininkų Europoje santykiams. Kada toks posėdis vyks ar vyko kol kas neaišku, CŽV atstovai pasklidusios informacijos nekomentavo.

Praėjusią savaitę Vokietijos federalinės prokuratūros pareigūnai pranešė suėmę 31-erių metų dvigubą agentą, dirbusį šalies žvalgyboje ir tuo pat metu šnipinėjusį Vašingtono naudai. Šalies parlamentarai netrukus prasitarė, kad suimtasis Vašingtoną galėjo informuoti apie Vokietijos parlamentinio komiteto darbą buvusio JAV žvalgybininko Edvardo Snoudeno (Edward Snowden) nutekintai informacijai tirti.

Su oficialiu vizitu Kinijoje šiuo metu viešinti Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) pirmadienį pareiškė, kad informacijai apie dvigubą agentą pasitvirtinus, Berlyno ir Vašingtono santykiai būtų "rimtai paneigti".

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net