H.Ruhanas: Iranas nesiekia karo su jokia tautanuotraukos

2019 birželio mėn. 18 d. 14:14:03 Perskaitė 359

Irano prezidentas Hasanas Ruhanas antradienį tvirtino, kad jo šalis nesiekia vykdyti karo prieš jokią tautą, kartu pabrėždamas, kad Iranas atlaikys didėjantį JAV spaudimą ir galiausiai liks nugalėtoju, informuoja AP.
Tokie H. Ruhanio komentarai pasirodė, kai tarp JAV ir Irano vis didėja įtampa.

 

Iranui pirmadienį paskelbus, kad jis per 10 dienų ketina pažeisti 2015 metais pasiektą daugiašalį branduolinį susitarimą, o JAV prezidento Donaldo Trampo administracijai nurodžius pasiųsti dar 1 tūkst. karių į Artimuosius Rytus, įtampa tarp Vašingtono ir Teherano artėja prie kulminacijos.

H. Ruhanis pridūrė, kad „visa Irano tauta yra vieninga, priešinantis JAV spaudimui“, o „pasibaigus šiam mūšiui, matysime Irano tautos pergalę“.

Apskritai įtampa tarp Vašingtono ir Teherano pradėjo didėti pernai, kai JAV vienašališkai pasitraukė iš 2015 metais pasiekto daugiašalio susitarimo dėl Irano branduolinės programos. Tačiau įtampa dar labiau išaugo po praėjusią savaitę įvykdyto dviejų tanklaivių užpuolimo Omano įlankoje, dėl kurio JAV apkaltino Iraną. Teheranas neigė sąsajas su laivų užpuolimu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net