Honkongo vadovė: Kinijos įsikišimo galimybė negali būti atmestanuotraukos (2)

2019 spalio mėn. 08 d. 08:40:36 Perskaitė 924

Honkongo vadovė Carrie Lam antradienį įspėjo, kad negalima atmesti Kinijos įsikišimo galimybės, jei padėtis protestų apimtame Honkonge dar labiau pablogės.

 

Kassavaitinėje spaudos konferencijoje C. Lam pabrėžė, kad ji ir Kinijos centrinė vyriausybė „vis dar tvirtai mano“, kad Honkongas turėtų savarankiškai susidoroti su miestą apėmusių neramumų banga. Tačiau Honkongo vadovė pridūrė, kad Pekino įsikišimas būtų leistinas pagal miesto Konstituciją.

Pasak C. Lam, Kinijos kariškiai gali įsikišti, jei padėtis Honkonge „taps itin prasta“, bet atkakliai tvirtino, kad Honkongas vis dar viliasi pats susidoroti su šia krize.

Tuo pačiu Honkongo vadovė paragino užsienio kritikus pripažinti, kad nesiliaujantys protestai, kurie tampa vis labiau smurtiniai, daugiau nebegali būti laikomi „taikiu judėjimu už demokratiją“.

Praėjusią savaitę C. Lam pasitelkė kolonijinės eros nepaprastosios padėties įstatymą, kad uždraustų per protestus ir kitus viešus sambūrius dėvėti veido uždangalus, siekiant susidoroti su keturis mėnesius besitęsiančiais protestais mieste.

Nepaisant draudimo, savaitgalį tiek per taikius, tiek per smurtinius protestus protestuotojai ignoravo draudimą dėvėti veidą dengiančias kaukes.

Honkongas yra pusiau autonominis pietinis Kinijos miestas, valdomas pagal „vienos šalies, dviejų sistemų“ principą. 1997-aisiais Didžioji Britanija perdavė Kinijai Honkongą ir Kinija pasižadėjo, kad Honkonge mažiausiai 50 metų bus išsaugotos pagrindinės teisės. Vis dėlto demokratijos siekiantys Honkongo aktyvistai kaltina Pekiną laužant šiuos pažadus ir griežtinant pusiau autonominės teritorijos kontrolę.

Protestus paskatino prieštaringai vertinamas ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymo projektas. Nors vyriausybė atsisakė įstatymo projekto, protestai išaugo į platesnį nepasitenkinimą valdžia ir reikalavimus vykdyti demokratines reformas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net