H.Maasas siūlo pratęsti Vokietijos karių dislokavimo Afganistane laikąnuotraukos (4)

2021 vasario 13 11:20:00 Perskaitė 55

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas teigia, kad Berlyno vykdomas karių dislokavimas Afganistane turėtų būti pratęstas. Kovo mėnesį baigiasi numatytas Vokietijos karių Afganistane buvimo laikas.

 

Iki tol Afganistano vyriausybės ir Talibano derybos dar nebus baigtos, „Funke Mediengruppe“ įmonės laikraščiams sakė H. Maasas.

„Todėl turime būti parengę parlamentinį mandatą įvairiems scenarijams“, – sakė jis.

Vokietija, dalyvaujanti NATO „Tvirtos paramos“ misijoje, Afganistane gali dislokuoti iki 1 300 karių. Misijai suteikti įgaliojimai konsultuoti, treniruoti ir remti Afganistano saugumo pajėgas. Karių Afganistane dislokavimas vieneriems metams Vokietijai atsieina 427,5 mln. eurų.

Svarstymus dėl karių patraukimo lėmė Talibano ir JAV pasirašytas susitarimas, kuriuo numatomas visų užsienio karių patraukimas iš Afganistano iki balandžio mėnesio.

Mainais Talibanas įsipareigoja įsitraukti į derybas su Kabulo vyriausybe ir ženkliai mažinti smurtą.

Nepaisant taikos derybų, konfliktas Afganistane tęsiasi.

H. Maasas teigė, kad naujojo JAV prezidento Joe Bideno administracija turėtų vėl įgalinti partnerystę. Yra susitarimas dėl to, kad „norime dislokavimą nutraukti kartu, kaip koalicijos partnerės – tai norime padaryti atsakingai, kad nepakenktume taikos procesams.“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net