Gvatemalos prezidento rinkimuose pirmauja buvusi pirmoji šalies ponianuotraukos

2019 birželio mėn. 17 d. 09:28:15 Perskaitė 376

Gvatemalos prezidento rinkimuose pirmauja buvusi pirmoji šalies ponia Sandra Tores (Sandra Torres), rodo pirmieji rezultatai. Tačiau tikėtina, kad prireiks antrojo prezidento rinkimų turo.

 

Suskaičiavus balsus iš 20 proc. balsavimo punktų, buvusi pirmoji šalies ponia S. Tores pirmauja su 23,33 proc. balsų. Antroje vietoje yra Alehandras Džiamatei (Alejandro Giammattei) su 15,70 proc. balsų.

Norint pasiekti pergalę pirmajame rinkimų rate, reikia užsitikrinti daugiau kaip 50 proc. balsų. Pirmajame ture dalyvavo 19 kandidatų, todėl labai tikėtina, kad rinkimų nugalėtojas paaiškės tik antrajame rate.
Antrasis prezidento rinkimų turas, kuriame susirungs du daugiausiai balsų pelnę politikai, turėtų vykti rugpjūčio 11 d.

Preliminarūs rezultatai rodo, kad trečioje vietoje yra buvęs Jungtinių Tautų (JT) pareigūnas Edmondas Muletas (Edmond Mulet), turintis 12,6 proc. balsų.

63 metų amžiaus S. Tores atžvilgiu yra atliekamas tyrimas dėl galimų rinkimų kampanijos finansavimo tvarkos pažeidimų. Politikė 2011 metais išsiskyrė su vyru, tuomečiu Gvatemalos prezidentu Alvaro Colomu (Alvaro Colom), kad galėtų pati kandidatuoti į prezidentus. Gvatemalos konstitucija draudžia pareigas einančio prezidento/prezidentės sutuoktiniui tapti jo/jos įpėdiniu.

2015 metais vykusiuose Gvatemalos prezidento rinkimuose S. Tores liko antroje vietoje, pralaimėjusi prieš Džimį Moralesą (Jimmy Morales).





"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net