Gvatemala nutraukia diplomatinius santykius su Venesuelanuotraukos

2020 sausio mėn. 17 d. 16:59:32 Perskaitė 1015

Naujasis Gvatemalos prezidentas Alejandras Giammattei‘is paskelbė, kad jo šalis nutraukia diplomatinius santykius su Venesuela.

 

„Davėme nurodymus užsienio reikalų ministrui, kad vienintelis mūsų šalies ambasadoje Venesueloje tebesantis asmuo sugrįžtų namo, ir mes neabejotinai nutraukiame santykius su Venesuelos vyriausybe“, – sakė Gvatemalos prezidentas.

Pasak prezidento, krizė Venesueloje „yra klausimas, keliantis nerimą visam žemynui“. Tai A. Giammattei'is sakė po pokalbių su Amerikos valstybių organizacijos (AVO) generaliniu sekretoriumi Luisu Almagru.

Konservatyvus A. Giammttei'is rugpjūtį laimėjo prezidento rinkimus, o šios savaitės antradienį buvo inauguruotas Gvatemalos prezidentu.

Venesuela yra atsidūrusi gilios politinės ir ekonominės krizės gniaužtuose. 2018 metais Venesuelos prezidentas Nicolasas Maduras buvo perrinktas antrai kadencijai, tačiau šalies opozicijos lyderis Juanas Guaido teigė, kad N. Maduro perrinkimas buvo nedemokratiškas ir pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu.

Dauguma Lotynų Amerikos šalių pripažino J. Guaido teisėtu Venesuelos vadovu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net