Graikijos premjeras kreipėsi į R.T.Erdoganą: „duokime šansą diplomatijai“nuotraukos

2020 rugsėjo mėn. 25 d. 21:41:15 Perskaitė 703

Graikijos premjeras Kyriakos Mitsotakis penktadienį kreipėsi į Turkiją, ragindamas ieškoti diplomatinio sprendimo įtampai mažinti. Jis tikisi įtvirtinti dviejų šalių partnerystę.

 

K. Mitsotakis apkaltino Turkiją „agresija“, jai ginčijamose teritorijose vykdant dujų telkinių paiešką, tačiau teigė, kad ir toliau išlieka optimistas.

„Susitikime, kalbėkimės, ieškokime abiem pusėms palankaus sprendimo. Duokime šansą diplomatijai“, – Jungtinių Tautų (JT) Generalinės asamblėjos metu Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui sakė K. Mitsotakis.

„Jei po viso to vis dar negalėsime susitarti, turėtume pasikliauti Tarptautinio Hagos teismo išmintimi“, – teigė K. Mitsotakis, dar kartą pakartojęs Graikijos raginimą susitarti.

Iš anksto įrašytoje kalboje K. Mitsotakis pabrėžė, kad Jungtinių Arabų Emyratų neseniai patvirtintas Izraelio pripažinimas yra ženklas, kad Graikija ir Turkija gali nugalėti šioms šalims būdingą priešiškumą.

„Atsisakau patikėti tuo, kad artimų kaimynų partnerystė yra neįmanoma“, – teigė K.  Mitsotakis.

Praėjusį mėnesį Turkija Graikijos vandenyse, kuriuos Ankara laiko savais, dislokavo gamtinių dujų telkinių žvalgybos laivą bei karinių laivų. Dėl tokių Turkijos veiksmų kilo ginčas su NATO narėmis Graikija ir Kipru.

Graikija kaip perspėjimo ženklą surengė jūrines pratybas ir sulaukė stiprios ES šalių paramos, ypač Prancūzijos.

Antradienį abi šalys susitarė pradėti pirmines derybas dėl jų ginčo. Tą pačią dieną, kreipdamasis į Generalinę asamblėją, R. T. Erdoganas teigė, kad Turkija siekia „išspręsti ginčus, įsitraukiant į nuoširdų dialogą, lygiomis teisėmis ir paremtą tarptautine teise.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net