Globalistinis Europos teismas pataikauja spekuliantui Džordžui Sorošuinuotraukos (18)

2020 spalio 07 17:00:42 Perskaitė 2049

Europos Teisingumo Teismas (ETT) vakar nusprendė, kad Vengrijos įstatymas dėl iš užsienio finansuojamų universitetų, kuriuo remiantis buvo uždarytas spekulianto ir garsaus sukčiaus Džordžo Sorošo (George Soros) finansuojamas Vidurio Europos universitetas, neva prieštarauja ES teisei ir yra neteisėtas.

 

„Sąlygos, kurias Vengrija iškėlė užsienio aukštosioms švietimo įstaigoms, neatitinka ES teisės", - išaiškino ETT.

Dž.Sorošas 1991 m. įkūrė Vidurio Europos universitetą savo gimtajame Budapešte. Tačiau dėl naujojo įstatymo, ginančio vengrų nacionalinius interesus ir apribojančio užsienio kišimąsi į šalies vidaus reikalus, 2019 m. universitetas savo veiklą buvo priverstas perkelti į Vieną.

Vengrijos Aukštojo mokslo įstatymas reglamentuoja visų tarptautinių aukštojo mokslo įstaigų veiklą, kad tos įstaigos negalėtų kištis į šalyje vykstančius politinius procesus.

Iš universiteto tarybos pirmininko pareigų 2007 m. pasitraukęs Dž.Sorošas remia labai abejotinas globalistines iniciatyvas, skatinančias vengrus emigruoti bei įvairius seksualinius iškrypimus, o tokias tendencijas smerkia šalies premjero Viktoro Orbano dešiniųjų pažiūrų vyriausybė.

Europos Komisija dėl Aukštojo mokslo įstatymo padavė Vengriją į teismą, o ETT vakar nurodė, kad Vengrija nesilaikė įsipareigojimų Pasaulio prekybos organizacijai (PPO).

Pasak teisėjų, Vengrija neturėjo diskriminuoti tokių įstaigų, kaip Vidurio Europos universitetas, reikalaudama, kad Vengrijoje siūlomų studijų programų atitikmenys būtų dėstomi ir universitetų kilmės šalyse - šiuo atveju JAV. Kitaip sakant, teismas faktiškai pripažino, kad spekuliantas Dž.Sorošas į Vengriją importavo mokslus, kurie visiškai nereikalingi amerikiečiams...

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net