ES politikai ragina Europos Parlamentą priimti neseniai sutartą trilijoninį biudžetąnuotraukos (1)

2020 liepos mėn. 29 d. 21:23:08 Perskaitė 748

Aukšto rango ES politikai pradėjo raginti Europos Parlamentą (EP) priimti neseniai Europos Vadovų Taryboje (EVT) sutartą 1,8 trln. eurų dydžio ES Daugiametę finansinę perspektyvą (DFP) ir Gaivinimo fondą. Taip buvo pradėtos, prognozuojama, itin sunkios ES vidaus derybos.

 

Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį telefonu kalbėjosi su Vokietijos kanclere Angela Merkel, kurios vadovaujama šalis šiuo metu pirmininkauja ES, ir EP pirmininku Davidu Sassoli.

Pasak EK, šiuo pokalbiu siekta užtikrinti greitą istorinio ekonomikos skaitinimo paketo priėmimą. Dėl paketo praeitą savaitę sutarė keturias dienas posėdžiavusi EVT.

Tiesa, dauguma EP narių priėmė neįpareigojančią rezoliuciją, kurioje raginama keisti DFP ir Gaivinimo fondą bei įtraukti siūlymus dėl visos ES lygio mokesčių ir mechanizmo, kuris susietų finansavimą valstybėms narėms su tuo, kaip jos laikosi teisinės valstybės principų.

Norint, kad DFP ir Gaivinimo fondo lėšas būtų galima naudoti, juos priimti turi EP. D. Sassoli po pokalbio su U. von der Leyen ir A. Merkel tviteryje rašė, kad europarlamentarai „nenori atsiimti“ savo ambicijų, o jų prioritetai esą yra aiškūs kitoms ES institucijoms.

27 ES valstybių narių nacionaliniai parlamentai taip pat turi patvirtinti DFP ir Gaivinimo fondą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net