ES ir toliau taiko sankcijas buvusiam Ukrainos prezidentuinuotraukos (3)

2021 birželio 09 17:00:00 Perskaitė 140

Europos Sąjunga trečiadienį pranešė, kad buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui ir jo sūnui tebėra taikoma priemonė – turto įšaldymas, nors teismas panaikino ankstesnį sprendimą atnaujinti sankcijas.

 

V. Janukovyčiui – taip pat ir jo sūnui Oleksandrui – ES taiko sankcijas nuo 2014 metų dėl valstybės lėšų pasisavinimo prieš pat netenkant prezidento pareigų po masinių protestų.

ES bendrasis teismas trečiadienį nusprendė, kad ES 2019 metais nepateikė tinkamo pagrindimo šioms priemonėms pratęsti.

Tačiau bloko atstovas sakė, kad jiems abiem „tebėra taikomos ES ribojamosios priemonės“, nes sankcijos vėl buvo pratęstos šių metų pradžioje, remiantis kitokiu teisiniu pagrindimu.

„Ukrainos neteisėto turto išeikvojimo sankcijų režimas galioja iki 2022 metų kovo 6 dienos ir gali būti peržiūrimas kiekvienais metais“, – sakė ES atstovas Peteris Stano.

Ukrainoje 2013 metų pabaigoje kilo dideli protestai dėl to, kad V. Janukovyčius atsisakė pasirašyti asociacijos sutartį su ES, o 2014 metų pradžioje pabėgo į Rusiją, kai nebesugebėjo smurtu numalšinti masinių demonstracijų Kijeve.

Krizė sukėlė nesutarimus tarp Rusijos ir Vakarų po to, kai Maskva aneksavo Krymo pusiasalį ir buvo apkaltinta kurstant karą Ukrainos rytuose, per kurį žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net