ES diplomatijos vadovas teigiamai įvertino „Normandijos ketverto“ susitikimąnuotraukos

2019 gruodžio mėn. 10 d. 17:07:59 Perskaitė 864

Europos Sąjunga (ES) palankiai įvertino Vokietijos ir Prancūzijos pastangas suorganizuoti susitikimą „Normandijos formatu“ dėl konflikto Rytų Ukrainoje sureguliavimo, kuris pirmadienį įvyko Paryžiuje, o susitarimo metu priimtus susitarimus pavadino pirmu žingsniu, siekiant išspręsti krizę Ukrainoje, praneša „Ukrinform“.

 

Pasak ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai, Europos Komisijos pirmininkės pavaduotojo Josepo Borrellio, pirmadienį įvykęs „Normandijos ketverto“ – Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos – lyderių susitikimas yra „pirmas žingsnis, siekiant rasti politinį konflikto Ukrainoje sprendimą, svarbus Europai, kuri suinteresuota saugumu ir stabilumu prie rytinių savo sienų“.

„Esame įsitikinę, kad vienintelis ilgalaikis konflikto sprendimas gali būti rastas tik palaikant dialogą tokiu formatu. Palankiai vertinu pažangą, kuri buvo pasiekta per viršūnių susitikimą Paryžiuje“, – teigė J. Borrellis.

Tai J. Borrellis sakė per spaudos konferenciją, surengtą po susitikimo su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jeanu-Yves'u Le Drianu.

„Normandijos ketverto“ susitikime dalyvavo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Jie aptarė būdus, kaip spręsti konfliktą Donbase. Tai pirmas per trejus metus surengtas susitikimas tokiu formatu.

Primenama, kad Rusijos ir Ukrainos prezidentai susitarė dėl visiško ugnies nutraukimo Rytų Ukrainoje, tai numatyta įgyvendinti iki metų pabaigos, taip pat susitarė dėl kalinių apsikeitimo ir priėmė kitų susitarimų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net