E.Makronas iš rankovės traukia kozirįnuotraukos (10)

2019 birželio mėn. 15 d. 07:04:29 Perskaitė 1615

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) vakar liaupsino Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, atviru tekstu ją stumdamas į netrukus atsilaisvinantį Europos Komisijos vadovės postą.

 

E.Makronas pareiškė, kad mielai atiduotų savo balsą už Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, jei ji siektų Europos Komisijos pirmininko posto. „Jei ji tai darytų, aš ją paremčiau“, - pareiškė E.Makronas Šveicarijos televizijos stočiai RTS.

Pati A.Merkel esą vis dar atmeta galimybę siekti posto Briuselyje, kai baigsis jos kadencija kanclerės pareigose, praneša agentūra „Reuters“. Tačiau istorija žino daugybę atvejų, kai aukštieji politikai staiga pakeisdavo savo „galutinius“ sprendimus.

„Europai reikia veidų, stiprių asmenybių, jai reikia žmonių, kurie yra patikimi ir turi kompetencijų eiti pareigas“, - pasakojo E.Makronas. Jis patvirtino savo abejones dėl vokiečio Manfredo Vėberio (Manfred Weber), kuris yra A.Merkel remiamas Europos liaudies partijos (ELP) kandidatas į Komisijos vadovo postą.

Nereikia baimintis į aukščiausią Europos postą skirti charizmatišką žmogaų, - aiškino E.Macronas. „Gyvenime - taip aš mėginu daryti su savo darbuotojais - visad reikia priimti į darbą žmones, kurie yra stipresni už tave patį. Nes jie daro tave geresnį, nes jie tave stumia“, - vokiečių politikę liaupsino vyresnes moteris mėgstantis prancūzas.

Situaciją komentuoja Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras, politikos apžvalgininkas Audrius Butkevičius:

Natūralu, kad žmonės, kurie iki šiol žaidė Europos Sąjungos likimu, intensyviai ieško, kur jiems dėtis toliau... Lygiai tą patį daro ir mūsų prezidentė Dalia Grybauskaitė. Na, o visi pasakojimai apie „baigtą politinę karjerą“ yra tiesiog klasika, t.y. eilinis politinis maivymasis. Savaime suprantama, kad žmonės, kurie pastatė Angelą Merkel į visas jos pozicijas Vokietijoje, taip lengvai savo įdirbio neišmes ir neiššvaistys: dabar matysime scenas, kai ji bus ilgai „įkalbinėjama“, bus prašoma, kad ji sutiktų eiti į tą postą ir pan. Žodžiu, pagal pačias geriausias tarybines tradicijas, liaudis eis prašyti, kad ji ir toliau jai vadovautų Europos Sąjungoje... Deja, mums iš to negalima tikėtis nieko gero, juolab kad jau dabar visa ši istorija mums ydinga...

Mums pasakojama, jog Angela Merkel ir Vokietija yra mūsų geriausi draugai, tą sako net pati prezidentė... Tačiau geriausi draugai būtų mums pasakę taip: „Vyručiai, nepirkite iš mūsų skardinių dėžių, kurios neturi net aktyvaus šarvo, nes jūs dabar už šį šlamštą mokate daug didesnius pinigus, negu moka turtingos šalys - mes tas dėžes ir taip galime pateikti ypač geromis sąlygomis, bet nedarykite skriaudos savo ne pačiai turtingiausiai valstybei...“ Čia būtų draugiškas pasakymas. O dabar su vokiškais „Boxer“ matome tą pačią istoriją, kaip su graikais, kuriems vokiečiai už ES paramą pardavė nereikalingus povandeninius laivus...

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net