Ekonominis karas didina Kinijos valstybės skoląnuotraukos (7)

2019 liepos mėn. 20 d. 12:29:02 Perskaitė 1191

Nors Kinija ilgą laiką buvo viena sparčiausiai augančių pasaulio ekonomikų, pastaruoju metu jos bendras skolų rodiklis pasiekė 303 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Tai susiję su lėtėjančiu ekonomikos augimu, praneša „Reuters“.

 

Patikslinama, kad Kinijos valdžia, suaktyvinusi kovą su „šešėliu“ stengėsi riboti korporatyvines skolas. Tokie veiksmai leido sumažinti skolą nefinansiniuose sektoriuose, tačiau kitose paskolų ir kreditavimo srityse ji tik išaugo.

Bendra Kinijos skolos suma viršija 40 trilijonų JAV dolerių, kas sudaro 15 proc. visos Pasaulinės skolos. Ekspertai perspėja, kad pastaruoju metu stebimas skolų augimas ir kitose pasaulio šalyse.

Kiek anksčiau buvo pasirodžiusi informacija apie tai, kad Kinijos ekonomikos augimas yra lėčiausias per pastaruosius 27 metus. Pagrindine lėtėjimo priežastimi tapo prekybinis, tarp Vašingtono ir Pekino vykstantis, karas.

Vasarį buvo pranešta, kad JAV skola, viršijusi 22 trilijonų JAV dolerių ribą, pasiekė istorinį maksimumą. Prognozuojama, kad iki 2049-ųjų ji dar labiau augs ir sudarys 144 proc. BVP, tai bus naujas rekordas šalies istorijoje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net