Dž.Kontė: reikia keisti ES biudžetų deficito taisyklesnuotraukos (1)

2019 rugsėjo 09 17:16:26 Perskaitė 729

Artėjant naujosios vyriausybės parlamento balsavimui Italijos ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė (Giuseppe Conte) pirmadienį pasiūlė ES taisyklių reformą, dėl kurios atsirastų biudžeto deficito limitas, kuris neturėtų siekti 3 BVP procentų.

 

„Mums taip pat reikia pagerinti Stabilumo ir augimo paktą bei jo pritaikymą, supaprastinti taisykles, vengti prociklinių poveikių ir remti investicijas“, – parlamentui sakė Dž. Kontė, atsižvelgdamas į dabartines taisykles, kurios apriboja Europos vyriausybių biudžetus, taip pat ir giliai įsiskolinusią Italiją.

Paktas anksčiau buvo pati didžiausia problema tarp Briuselio ir buvusios Italijos vyriausybės, kuri Briuseliui ateinančiomis savaitėmis turi pateikti subalansuotą biudžetą. Kitu atveju Italija nuo sausio 1-osios susidurs su automatišku pridėtinės vertės mokesčio pakilimu, kuris labiausiai paveiks skurdžias šeimas ir šaliai iškils ekonominio nuosmukio grėsmė.

Ministro pirmininko Dž. Kontės naujasis finansų ministras Robertas Giultjeris (Roberto Gualtieri) , kaip pranešama, taip pat nėra Stabilumo ir augimo pakto gerbėjas. Dėl šio pakto ES narės turi nuolatos mažinti deficitus ir siekti subalansuotų biudžetų.

Milžiniška Italijos viešoji skola dabar siekia 2,3 mlrd. eurų, arba 132 proc. BVP – tai didžiausias tarifas eurozonoje po Graikijos.

Briuselis iš Romos nuolatos reikalauja deficito ir skolos sumažinimo. Kadenciją baigianti populistinė vyriausybė dažnai susiremdavo su Europos Komisija (EK) dėl viešųjų išlaidų.

Ankstesnioji koalicija galiausiai sutiko sumažinti deficitą iki 2,04 proc. BVP 2019-aisiais vietoje 2,4 proc., tačiau 2020-ųjų biudžetas vėl bus problemiškas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net