Dž.Boltonas perspėjo Iraną neapsigautinuotraukos (4)

2019 birželio mėn. 23 d. 14:33:28 Perskaitė 765

JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėjas Džonas Boltonas (John Bolton) sekmadienį perspėjo Teheraną, kad Donaldo Trampo (Donald Trump) paskutinę minutę priimto sprendimo nesuduoti Iranui atsakomojo smūgio nesupainiotų su silpnumu.

 

„Nei Iranas, nei bet kurie kiti priešiškai nusiteikę veikėjai neturėtų JAV apdairumo ir diskretiškumo palaikyti šalies silpnumu", - prieš susitikimą su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanjahu (Benjamin Netanyahu) Jeruzalėje žurnalistams sakė D. Trampo patarėjas.

„Mūsų kariuomenė yra atsinaujinusi ir pasiruošusi veikti", - perspėjo Dž. Boltonas po to, kai JAV prezidentas atšaukė planuotą ataką prieš Iraną atsakant į ketvirtadienį Teherano numuštą amerikiečių droną.

Dž. Boltonas, šiuo metu Izraelyje dalyvaujantis jau anksčiau suplanuotame trišaliame susitikime su kolegomis iš Izraelio ir Rusijos – Meiru Ben-Šabatu (Meir Ben-Shabbat) ir Nikolajumi Patruševu – pažymėjo, kad toks pareigūnų susitikimas tapo dar aktualesnis, atsižvelgus į dabartinę situaciją regione.

Šeštadienį paskelbtoje žinutėje tviteryje D. Trampas pažadėjo nuo pirmadienio Iranui įvesti dar daugiau ir dar didesnių sankcijų.

Vašingtonas prieš Tehereną ėmėsi įvairių priemonių po to, kai D. Trampas pernai pasitraukė iš istorinio Irano ir pasaulio galingųjų susitarimo dėl branduolinių ginklų programos.

„Tikimės, kad prezidento D. Trampo minėtos naujos sankcijos bus viešai paskelbtos pirmadienį. Laukite naujienų", - žurnalistams Jeruzalėje kalbėjo Dž. Boltonas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net