D.Tuskas apie naujus JK pasiūlymus: išliekame atviri, bet neįtikintinuotraukos

2019 spalio mėn. 03 d. 20:35:03 Perskaitė 540

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas teigia, kad Europos Sąjungai (ES) kyla abejonių dėl naujo Jungtinės Karalystės (JK) „Brexit“ plano, bet leido suprasti, kad derybų kanalai lieka atviri.

 

JK premjeras Borisas Johnsonas įspėjo, kad, jei blokas nesugebės įsiklausyti į naują jo pasiūlymą, jam taip pat teks atsakomybė už galimai chaotišką JK pasitraukimą iš ES šio mėnesio pabaigoje.

„Šiandien turėjau du pokalbius telefonu. Pirmąjį su Dublinu, antrąjį – su Londonu. Mano žinutė Airijos premjerui Leo Varadkarui yra tokia: tvirtai remiame Airiją. Mano žinutė premjerui B. Johnsonui: išliekame atviri, bet vis dar neįtikinti“, – socialiniame tinkle tviteryje rašė D. Tuskas.

Ši D. Tusko reakcija yra naujausia mandagi, bet skeptiška reakcija į B. Johnsono pasiūlytą alternatyvą vadinamajai apsidraudžiamajai priemonei dėl sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos (backstop).

D. Tuskui teks svarbus vaidmuo spalio 17 d. Briuselyje vyksiančiame ES viršūnių susitikime dėl „Brexit“, o B. Johnsonas privalo dar iki viršūnių susitikimo užsitikrinti paramą naujam savo pasiūlymui.

Šis viršūnių susitikimas vyks likus dviem savaitėms iki JK išstojimo iš ES termino – spalio 31 d.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net