D.Trumpo advokatas R.Giulianis ne kartą domėjosi jo varžovų veikla Ukrainojenuotraukos

2019 spalio mėn. 01 d. 10:05:47 Perskaitė 508

JAV prezidento advokatas Rudy`is Giulianis ne kartą domėjosi Donaldo Trumpo varžovų veiklos Ukrainos teritorijoje detalėmis. Tai pirmadienį pranešė televizijos kanalas CNN, remdamasis dviem Ukrainos piliečiais, minimais neįvardyto Amerikos žvalgybos pareigūno skunde dėl JAV ir Ukrainos prezidentų pokalbio telefonu.

 

Kanalas cituoja buvusį Ukrainos ambasados Vašingtone darbuotoją Andrijų Teliženką, teigiantį, jog šių metų gegužę Niujorke R. Giulianis surengė su juo šešias valandas trukusį asmeninį susitikimą, per kurį jie aptarė „įvairius klausimus, taip pat ir Hunterio Bideno (buvusio JAV viceprezidento Joe Bideno sūnaus) verslo aktyvumą Ukrainoje“. „R. Giulianis teiravosi ir apie viceprezidentą J. Bideną, apie tai, ką aš apie jį manau, kokia mano nuomonė apie jį“, - cituoja A. Teliženkos žodžius CNN.

Buvęs Aukščiausiosios Rados deputatas Serhijus Leščenka kanalui taip pat sakė, kad R. Giulianis domėjosi J. Bideno šeimos narių verslo aktyvumu Ukrainoje. „Tai vienintelis dalykas Ukrainoje, dominęs R. Giulianį. Gauti informacijos apie J. Bideną ir panaudoti ją Jungtinėse Valstijose“, - cituoja jį CNN. S. Leščenka pridūrė neabejojąs, kad R. Giulianis veikė D. Trumpo nurodymu.

Pastarosiomis dienomis Jungtinėse Valstijose kilo didelis skandalas dėl liepos mėnesį įvykusio D. Trumpo ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio pokalbio telefonu, kuris galiausiai davė dingstį pradėti JAV prezidento apkaltos procedūrą.

Kaip teigia Baltųjų rūmų šeimininko politiniai oponentai, D. Trumpas mėgino įtikinti V. Zelenskį pradėti tirti buvusio Amerikos viceprezidento J. Bideno sūnaus veiklą Ukrainoje mainais į finansinę ir karinę pagalbą Kijevui. Demokratas J. Bidenas dabar yra labiausiai tikėtinas D. Trumpo konkurentas 2020 metų lapkritį įvyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net