D.Trumpas išleido įsaką sumažinti receptinių vaistų kainasnuotraukos

2020 liepos mėn. 25 d. 09:55:21 Perskaitė 675

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė vykdomuosius įsakus, kurie leis JAV įmonėms importuoti pigesnius vaistus ir sumažinti jų kainas vartotojams, praneša „Deutsche Welle“.

 

JAV prezidentas iš viso išleido keturis įsakus. Vienas jų suteiktų galimybę importuoti pigesnius vaistus iš, pavyzdžiui, Kanados.

Kitas dokumentas numato mažesnes kainas perkant insuliną ar „EpiPen‘ą“.

Trečiasis dokumentas draudžia sandorius tarp vaistų gamintojų ir tarpininkų, taip užtikrinant, kad dėl nuolaidų naudą pajustų tiesiogiai pacientai.

Ketvirtasis įsakas turėtų užtikrinti, kad JAV mokės pačią mažiausią kainą, palyginti su kitomis panašaus ekonominio išsivystymo valstybėmis, už vaistus, vartojamus ambulatorinių ligonių, kuriuos senjorams finansuoja federalinės sveikatos draudimo programa „Medicare“.

D. Trumpas žadėjo sumažinti vaistų kainas dar savo 2016 m. rinkimų kampanijos metu. Penktadienį jis pareiškė padarysiąs sistemą skaidresnę, o vartotojams tai les sutaupyti daug pinigų.

Farmacinės bendrovės sukritikavo prezidento veiksmus.

JAV farmacinių tyrimų ir gamintojų (PRMA) lobistų grupė pareiškė, kad Baltųjų rūmų pasiūlymas kliudys kovoti su COVID-19 ir ateities pandemijomis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net