D.Trampas kaltina Puerto Riko valdžią korupcijanuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 28 d. 20:32:54 Perskaitė 314

JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) vėl sukritikavo Puerto Riko valdžią, kaltindamas ją korupcija ir nepakankamu šaliai valdyti kompetentingumu. Baltųjų rūmų šeimininkas tai parašė tviteryje trečiadienį, kai prie šios asocijuotos su JAV salų valstybės artėja tropikų ciklonas Dorianas.

 

„Puerto Rikas – viena iš labiausiai korumpuotų vietų žemėje, - teigia JAV prezidentas. – Jų politinė sistema neveikia, o politikai yra arba nekompetentingi, arba korumpuoti“.

Pasak D. Trampo, JAV „atidžiai stebi“ prie Puerto Riko artėjančią tropikų audrą. Kaip pabrėžė prezidentas, federalinės tarnybos „yra pasirengusios ir atliks puikų darbą“, ruošdamosi stichijos smūgiui. Jis taip pat pareiškė, jog jo atėjimas į valdžią Jungtinėse Valstijose – „geriausia, kas kada nors yra nutikę Puerto Rikui“.

Puerto Rike jau maždaug dvejus metus tęsiasi atstatymo darbai po niokojamų uraganų Maria ir Irma, kurie užgriuvo šalį 2017 metų rugsėjį. Tada stichijos aukomis tapo apie 3 tūkstančius žmonių. D. Trampas ne kartą kritikavo salų valstybės valdžią už nepatenkinamą darbą likviduojant nelaimės padarinius, taip pat už netinkamą, jo manymu, JAV finansinės pagalbos, skirtos Puerto Riko atstatymui, naudojimą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net