D.Trampas ir Kim Čen Unas pradėjo antrąjį susitikimąnuotraukos (2)

2019 vasario mėn. 27 d. 13:57:41 Perskaitė 594

Praėjus aštuoniems mėnesiams po pirmojo savo viršūnių susitikimo, trečiadienį Hanojuje JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) ir Šiaurės Korėjos vadovas Kim Čen Unas (Kim Jong-un) vėl susitiko pokalbių aukščiausiu lygiu. Susitikimo Vietnamo sostinėje pradžioje jie ilgai spaudė vienas kitam ranką.

 

D. Trampas kalbėjo apie „labai gerus“ santykius su Šiaurės Korėjos vadovu Kim Čen Unu. Jam didelė garbė su juo susitikti, sakė JAV prezidentas. Kartu jis „labai sėkmingais“ pavadino pirmuosius pokalbius su Kim Čen Unu prieš aštuonis mėnesius. D. Trampas pareiškė viltį, kad šis viršūnių susitikimas bus dar sėkmingesnis.

Kim Čen Unas taip pat buvo nusiteikęs optimistiškai. „Mums pavyko įveikti kliūtis“, - sakė jis susitikimo pradžioje.

Kim Čen Unas įsitikinęs, kad susitikimas duos puikių rezultatų

Kim Čen Unas sako esąs įsitikinęs, kad jo susitikimas su JAV prezidentu D. Trampu duos puikių rezultatų.

„Esu tikras, kad šį kartą bus pasiekti puikūs rezultatai, kuriuos palankiai įvertins visi žmonės“, - susitikęs su D. Trampu sakė Kim Čen Unas.

Trečiadienį Vietnamo sostinėje Hanojuje D. Trampas ir Kim Čen Unas susitiko trumpo asmeninio pokalbio, po kurio rengiama nedidelė vakarienė su abiejų vadovų patarėjais. Susitikimo pradžioje jie spaudė vienas kitam ranką.

D. Trampas ir Kim Čen Unas ketvirtadienį kartu dalyvaus įvairiuose susitikimuose, bet tiksli jų darbotvarkė nėra žinoma. Manoma, kad bet kokie svarbūs įvykiai, pavyzdžiui, sutarčių pasirašymas ir svarbios spaudos konferencijos, vyks ketvirtadienį.

Pirmojo istoriniu laikomu jųdviejų susitikimo metu Singapūre Kim Čen Unas ir D. Trampas sudarė miglotą susitarimą dėl Korėjos pusiasalio denuklearizacijos, tačiau nuo to laiko pažanga buvo maža, nes abi pusės nesusitaria, ką tiksliai tai reiškia.

Nuo pirmojo susitikimo jau praėjo aštuoni mėnesiai. Tikimasi, kad antrojo susitikimo metu D. Trampas ir Kim Čen Unas aptars veiksmų planą dėl Korėjos pusiasalio išlaisvinimo nuo branduolinių ginklų.

JAV prezidentas taip pat viliasi, kad susitikimas bus „labai sėkmingas“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net