D.Peskovas: V.Putino ir V.Zelenskio susitikimo galimybė kol kas nesvarstomanuotraukos

2019 liepos mėn. 18 d. 15:07:17 Perskaitė 421

Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio susitikimo galimybė kol kas nesvarstoma. Tai ketvirtadienį žurnalistams pareiškė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

 

„Ne, kol kas apie tai nekalbama. Kol kas svarbu sulaukti, kada Ukrainoje įvyks rinkimai (į Aukščiausiąją Radą). Ir tada bus galima be rinkiminio ažiotažo rimtai spręsti rimtas problemas“, - sakė jis, paklaustas, ar netolimoje ateityje galimas dviejų lyderių asmeninis susitikimas. Kartu D. Peskovas pabrėžė, kad prezidentai, praėjusią savaitę kalbėdamiesi telefonu, „patvirtino ketinimą ieškoti kelių dialogui sprendžiant opius klausimus“.

Komentuodamas V. Zelenskio pareiškimą, kad pirmas žingsnis normalizuojant Maskvos ir Kijevo dialogą galėtų būti 2018 metų lapkritį Kerčės sąsiaurio rajone sulaikytų Ukrainos jūreivių paleidimas, D. Peskovas sakė, jog Maskva savo ruožtu tokiu pirmu žingsniu laiko žurnalisto Kirilo Vyšinskio paleidimą ir grąžinimą Rusijai. (Ukrainos pareigūnai kaltina K. Višinskį 2014-aisiais vykus vykdyti ardomosios informacinės veiklos Kryme ir ruošus medžiagą, pateisinančią tų metų kovą Rusijos įvykdytą aneksiją.)

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net