Didžiosios Britanijos vyriausybė atsisakė ketinimų pateikti parlamentui sutartį dėl „Brexito“nuotraukos (1)

2019 gegužės mėn. 23 d. 14:57:34 Perskaitė 395

Didžiosios Britanijos vyriausybė atsisakė ketinimų birželio pradžioje pateikti parlamentui balsuoti sutartį su ES dėl „Brexito“ sąlygų. Tai ketvirtadienį pranešė laikraštis „The Guardian“, remdamasis valdančiosios Konservatorių partijos atstovu Marku Spenceriu.

 

Leidinio žiniomis, įtrauktoje į Bendruomenių Rūmų posėdžių programą vyriausybės darbotvarkėje birželio 3-7 d. d. balsavimo dėl sandorio su ES nėra. Anksčiau Didžiosios Britanijos premjerė Teresa Mei paskelbė ketinanti ketvirtą kartą surengti balsavimą dėl sutarties su ES birželio 3 d. prasidedančią savaitę. Bet ji susidūrė su griežta savo vyriausybės narių opozicija – jų manymu, pakeistoje sutartyje išdėstytas pernelyg švelnus „Brexito“ variantas. O visos prognozės rodo, kad parlamentarai ketina ketvirtą kartą paeiliui atmesti sandorį.

Pasak BBC ir laikraščio „The Daily Telegraph“, daugelis ministrės pirmininkės šalininkų atsisakė ją remti po to, kai T. Mei antradienį deputatams pažadėjo, jog jie galės balsuoti antro referendumo dėl „Brexito“ organizavimo klausimu, jeigu pritars sutarčiai su ES.

Ketvirtadienį laikraštis „The Times“ pranešė, jog T. Mei jau penktadienį gali paskelbti apie savo atsistatydinimą, kadangi vyriausybė nepalaiko jos pozicijos Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES klausimu.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net