Dėl kietojo „Brexit“ B.Johnsono Vyriausybėje bręsta maištasnuotraukos (2)

2019 spalio mėn. 09 d. 09:42:50 Perskaitė 1052

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas susiduria su maištu savo paties Ministrų Kabinete – grupė ministrų svarsto atsistatydinti, nerimaudami, kad jis veda šalį tiesiai į chaotišką „Brexitą“ be sutarties, praneša britų laikraštis „The Times“.

 

Pasak „The Times“, atsistatydinimą svarstančių ministrų sąraše yra kultūros sekretorė Nicky Morgan, Šiaurės Airijos reikalų ministras Julianas Smithas, teisingumo sekretorius Robertas Bucklandas, sveikatos sekretorius Mattas Hancockas ir generalinis prokuroras Geoffrey'is Coxas.

Neįvardytas Vyriausybės ministras leidiniui tvirtino, kad, be ministrų, „Brexito“ be sutarties atveju atsistatydins „labai daug“ Konservatorių partijos parlamentarų.

„The Times“ teigimu, ministrai Vyriausybės posėdyje perspėjo B. Johnsoną dėl didžiulių kietojo „Brexito“ grėsmių. Tarp jų – tiesioginės valdžios sugrįžimas į Šiaurės Airiją. Ministrai taip pat išreiškė nerimą dėl B. Johnsono vyriausiojo patarėjo Dominico Cummingso.

„Ministrų Kabinetas rengs strategiją, o ne neišrinkti pareigūnai. Jei yra bandymų daryti taip, tokie bandymai žlugs“, – sakė kitas JK ministras, kalbėdamas apie D. Cummingso bandymus kontroliuoti „Brexito“ eigą.

Nors „The Times“ neskelbė, kiek Konservatorių partijos parlamentarų prieštarauja „Brexito“ be sutarties scenarijui, „Financial Times“ (FT) duomenimis, mažiausiai 50 parlamentarų prieštarautų B. Johnsono ketinimams pirmalaikių rinkimų kampanijoje agituoti už išstojimą iš ES be sutarties.

Pasak FT, kai kurie parlamentarai rinktųsi švelnesnę poziciją arba visai trauktųsi iš Konservatorių partijos.

ES tuo tarpu kaltina Jungtinę Karalystę žaidžiant „kvailą kaltinimų žaidimą“. ES atstovai taip sureagavo į pranešimus, esą JK Vyriausybė mano, kad „Brexito“ sutarties pasirašyti neįmanoma, nes Vokietijos kanclerė Angela Merkel pateikia neva nepriimtinus reikalavimus.

Iki „Brexito“ likus vos trims savaitėms, JK ateitis darosi vis labiau miglota, nes tiek Londonas, tiek Briuselis siekia išvengti kaltės dėl galimai katastrofiškų „Brexito“ padarinių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net