Davose D.Trumpas susitiks su EK pirmininke ir Irako prezidentunuotraukos

2020 sausio mėn. 21 d. 08:33:07 Perskaitė 609

Šią savaitę Davose vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume JAV prezidentas Donaldas Trumpas susitiks su Irako prezidentu Barhamu Salehu ir Europos Komisijos (EK) pirmininke Ursula von der Leyen.

 

Tai bus pirmasis D. Trumpo ir aukšto rango Irako pareigūno susitikimas po įtampą regione padidinusių JAV antskrydžių, kurių metu buvo nužudytas svarbus Irano generolas bei Iraną rėmęs aukšto rango Irako karinių pajėgų vadas.

Po Irako raginimų patraukti tūkstančius šalyje dislokuotų JAV karių D. Trumpas reagavo grasindamas sankcijomis, kuriomis galėtų būti sunaikinta šalies ekonomika.

D. Trumpas, kuris į Pasaulio ekonomikos forumą atvyksta antradienį, o išvyks trečiadienį, taip pat susitiks su EK pirmininke Ursula von der Leyen, pranešė Baltieji rūmai.

Jie kalbėsis Prancūzijai ir JAV sutikus pratęsti derybų laikotarpį, kad išvengtų Transatlantinio prekybos karo.

D. Trumpas taip pat turėtų susitikti su Pakistano premjeru Imranu Khanu, Šveicarijos konfederacijos prezidente Simonetta Sommaruga ir kurdų lyderiu Nechirvanu Barzaniu.

Su visais šiais politikais D. Trumpas susitiks Davoso konferencijos, šiemet prioritetą teiksiančios klimato ir socialinės nelygybės klausimams, kuluaruose.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net