Buvęs Kirgizijos prezidentas mėgino įvykdyti perversmą?nuotraukos

2019 rugpjūčio mėn. 13 d. 11:44:15 Perskaitė 541

Buvęs Kirgizijos prezidentas Almazbekas Atambajevas, kuris praėjusią savaitę buvo sulaikytas savo paties rezidencijoje, siekė nuversti valdžią, tai antradienį pareiškė Kirgizijos valstybinio nacionalinio saugumo komiteto (GKNB) vadovas Orozbekas Opumbajevas.

 

„Jo tikslas buvo valstybės perversmas. Sakau tai oficialiai“, – per spaudos konferenciją sostinėje Biškeke sakė O. Opumbajevas.

„A. Atambajevui reikėjo kraujo. Pareiškiu tai atvirai! Jam reikėjo kraujo, kad galėtų surengti perversmą“, – tvirtino O. Opumbajevas.

Korupcija įtariamas eksprezidentas A. Atambajevas sulaikytas per didžiulę operaciją praėjusį ketvirtadienį. Pirmas bandymas sulaikyti buvusį prezidentą buvo nesėkmingas. Trečiadienį surengtos operacijos metu kilo susirėmimai tarp A. Atambajevo šalininkų ir teisėsaugos pareigūnų, žuvo vienas specialiųjų pajėgų pareigūnas.

Operacijos A. Atambajevo rezidencijoje surengtos po to, kai buvęs šalies vadovas nepaisė trijų šaukimų atvykti į policiją apklausai.

Pasak O. Opumbajevo, buvęs šalies vadovas ruošėsi susirėmimams savo rezidencijoje, kurioje rasta daugybė įvairių ginklų, pavyzdžiui, snaiperiniai šautuvai, pistoletai.

Kirgizijos parlamentinis komitetas yra padaręs išvadą, kad A. Atambajevas, kuris šalies prezidento pareigas ėjo 2011-2017 metais, yra įsivėlęs į korupciją, piktnaudžiavimą valdžią, klastojimą ir kitus nusikaltimus. Pats A. Atambajevas kaltinimus neigia ir teigia, kad jie politiškai motyvuoti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net