Britų gynybos ministrė įspėja konservatoriusnuotraukos

2019 birželio mėn. 15 d. 15:13:06 Perskaitė 542

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministrė Peny Mordon (Penny Mordaunt) įspėjo savo kolegas Konservatorių partijoje nepasiduoti populizmui renkantis premjerės Teresos Mei (Theresa May) įpėdinį ir agitavo už užsienio reikalų sekretorių Džeremį Huntą (Jeremy Hunt).

 

P. Mordon atsisakė paremti favoritu Konservatorių partijos lyderio rinkimuose laikomą Borisą Džonsoną (Boris Johnson), nors ji pati, kaip ir B. Džonsonas, griežtai pasisako už „Brexitą“.

„Jojimas ant populizmo tigro turi savo pavojų. Ne mažiausias iš jų yra tai, kad populizmas gąsdina daugumą. Ne mažiausias pavojus yra tai, kad populizmas tave patį pasiglemžia patį paskutinį“, – laikraštyje „Daily Mail“ rašė politikė.

P. Mordon savo paramą atidavė Dž. Huntui, kuris pirmame Konservatorių partijos pirmininko rinkimų rate gerokai atsiliko nuo B. Džosono.

B. Džonsonas pirmame rinkimų rate surinko 114 iš 313 konservatorių parlamentarų balsų. Tuo metu Dž. Huntas liko antras su 43 balsais.

Visgi, pasak P. Mordon, konservatoriams „nereikia nei prieš „Brexitą“, nei už „Brexitą“ pasisakančio lyderio“.

„Mums reikia demokrato. Mums reikia klausytojo. Mums reikia derybininko. Mums reikia vienytojo“, – rašė gynybos ministrė.

P. Mordon teigimu, Dž. Huntas yra būtent toks lyderis.

„Jis yra tas, kuris daro, ne tik kalba. Jis kuria galimybes, ne tik jas išnaudoja. Jis suvienija žmones, o ne juos išskiria“, – Dž. Huntą liaupsino britų gynybos ministrė.

T. Mei pakeisiantį rinkimų nugalėtoją žadama paskelbti per savaitę nuo liepos 22 dienos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net