Bolivijos laikinoji prezidentė J.Anez dalyvaus šalies prezidento rinkimuosenuotraukos

2020 sausio mėn. 25 d. 13:12:53 Perskaitė 705

Bolivijos laikinoji prezidentė Jeanine Anez penktadienį paskelbė, kad dalyvaus gegužės 3-iąją vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose.

 

„Priėmiau sprendimą kandidatuoti visuotiniuose rinkimuose“, – sakytoje kalboje pranešė J. Anez.

Praėjusių metų lapkričio 12 dieną tuomet mažai žinoma senatorė J. Anez pasiskelbė laikinąja Bolivijos prezidente, praėjus dviem dienoms po to, kai atsistatydino šaliai vadovavęs Evo Moralesas – vadovo postą jam teko palikti dėl tris savaites vykusių protestų prieš jo perrinkimą, kurį Amerikos Valstybių Organizacija (AVO) apibūdino kaip suklastotą.

„Neplanavau dalyvauti šiuose rinkimuose“, – teigė J. Anez, paaiškindama, kad ji nusprendė iškelti savo kandidatūrą dėl vienybės stokos prieš E. Moraleso „Judėjimo už socializmą“ (MAS) partiją, šiuo metu pirmaujančią apklausose.

Tačiau šios apklausos buvo įvykdytos prieš tai, kai MAS partijos remiamas ekonomistas Luisas Arce taip pat paskelbė dalyvausiantis prezidento rinkimuose.

„Šį sprendimą priėmiau dėl balsų ir kandidatūrų pasidalijimo“, – teigė J. Anez.

Anot sausio pradžioje paskelbtos laikraščio „Pagina Siete“ rengiamos apklausos, už MAS balsuoti ketina 20,7 proc. žmonių, už tuomet kandidatūros dar nepaskelbusią J. Anez – 15,6 proc. žmonių, o už centro kandidatą, buvusį šalies prezidentą Carlosą Mesą – 13,8 proc.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net