B.Obama Hagoje pradeda savaitę truksiantį vizitą

2014 kovo mėn. 24 d. 11:52:08 Perskaitė 637

JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) pirmadienį Hagoje pradeda savaitę truksiantį vizitą užsienyje - jo darbotvarkėje dominuoja susitikimai dėl Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos. Prezidentas taip pat sieks sutvirtinti JAV įtaką, skelbia AP.

B. Obamai pirmadienio rytą atvykus į Nyderlandus aktualiausias amerikiečių lyderį ir Europą dominantis klausimas išlieka Krymo pusiasalio aneksija bei baiminimasis, kad Maskva gali nuspręsti įsiveržti ir į kitus Ukrainos regionus.

B. Obama taip pat pasinaudos savo kelione siekdamas asmeniškai sustiprinti ryšius ne tik su Europa, bet ir Azija bei Artimaisiais Rytais.

Kaip pranešama, B. Obama pirmadienį Hagoje vyksiančiame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime susitiks su Kinijos prezidentu Si Dzinpingu (Xi Jinping). Antradienį JAV lyderio darbotvarkėje numatyti pokalbiai su Japonijos ministru pirmininku Šindzu Abė (Shinzo Abe) ir Pietų Korėjos prezidente Pak Kin Hė (Park Geun-hye), taip pat su Abu Dabio sosto įpėdiniu princu Mohamedu bin Zajedu (Mohamed bin Zayed).

Dviejų dienų viršūnių susitikimas buvo seniai planuojamo B. Obamos vizito Nyderlanduose pagrindas. Tačiau pirmadienį skubos tvarka organizuojamame Didžioje septyneto (G7) grupės šalių - JAV, Didžiosios Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Japonijos - posėdyje dominuos Ukrainos klausimas.

Nyderlandų laikraštyje "De Volkskrant" prieš B. Obamos vizitą paskelbtame interviu JAV prezidentas teigė, kad jis Europos lyderiams pasiųs žinutę, kurioje sakoma, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas privalo "suprasti ekonominius ir politinius savo veiksmų Ukrainoje padarinius".

B. Obama akcentavo, jog Europa nėra Rytų ir Vakarų kovos laukas. "Šis suvokimas jau turėjo ateiti kartu su Šaltojo karo pabaiga, - kalbėjo prezidentas. - Priešingai, svarbu, kad Ukraina turėtų gerus santykius su JAV, Rusija ir Europa".

JAV prezidentas pažymėjo, kad sankcijos Rusijos ekonomikos sektoriams gali turėti padarinių visam pasauliui. Tačiau B. Obama pridūrė, kad "jeigu Rusija ir toliau eskaluos konfliktą, turime būti pasiruošę įvesti priemones, kad Rusijai tektų brangiai sumokėti už šią krizę".

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net