B.Netanyahu: „Islamo džihadas“ turi stabdyti atakas arba sulauks dar daugiau sprogimųnuotraukos (2)

2019 lapkričio mėn. 13 d. 13:19:19 Perskaitė 1212

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį teigė, kad „Islamo džihado“ kovotojai Gazos ruože turi nutraukti raketų ugnį – kitaip turės priimti vis daugiau ir daugiau smūgių. Įtampa Gazos ruože auga jau antrą dieną iš eilės.

 

„Jie turi vieną pasirinkimą: stabdyti atakas arba sulaukti vis daugiau ir daugiau sprogimų. Tai jų pasirinkimas“, – kabineto susitikimo pradžioje sakė B. Netanyahu, pridūręs, kad Izraelis nesiekia toliau didinti įtampos.

Premjeras pakartojo perspėjimą, kad kova „gali užtrukti“, ir pareiškė, kad į atakas Izraelis atsakys „be pasigailėjimo“.

Izraelio pajėgų ir Palestinos kovotojų Gazoje apsikeitimas raketų ugnimi prasidėjo antradienį, kai Izraelis antskrydžio metu nukovė „Islamo džihado“ vadą.

Izraelio atstovai teigė, kad vadas buvo atsakingas už raketų ugnį, nukreiptą prieš Izraelį, bei kitas atakas, kurių ateityje jis esą planavo surengti dar daugiau.

Gazos kovotojai atkeršijo paleisdami raketų, o Izraelis atsakė antskrydžiais, nukreiptais, kaip nurodė šalies atstovai, prieš „Islamo džihado“ vietas ir raketas paleidžiančius būrius.

Per atakas žuvo 18 palestiniečių. Izraelyje žuvusiųjų nėra, tačiau ugnis padarė daug žalos ir privertė gyventojus bėgti į slėptuves.  

Karinių pajėgų atstovai nurodė, kad į Izraelį nuo antradienio ryto buvo paleista 220 raketų, dešimtys jų buvo perimtos oro gynybos sistemų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net