B.Johnsonui neleista surengti dar vieno balsavimo dėl „Brexit“ susitarimonuotraukos (3)

2019 spalio mėn. 21 d. 18:43:59 Perskaitė 1272

Jungtinės Karalystės (JK) premjerui suduotas dar vienas smūgis – parlamento pirmininkas neleido Borisui Johnsonui dar kartą prašyti parlamentarų pritarimo dėl „Brexito“ susitarimo.

 

Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercow teigė, kad B. Johnsonui neleidžiama prašyti, kad parlamentarai du kartus svarstytų tą pačią priemonę, nebent tai būtų daroma kitos parlamentinės sesijos metu.

Pirmą kartą per 37-erius metus šeštadienį į posėdį susirinkę parlamentarai balsavo už reikalavimą, kad premjeras atidėtų „Brexitą“, kol parlamentarai toliau svarstys naujai priimtą išstojimo iš ES susitarimą.

„Pasiūlymas šiandien nebus svarstomas, nes tai būtų netvarkinga ir vykdoma pakartotinai, – įstatymų leidėjams sakė J. Bercow. – Šiandienos pasiūlymas iš esmės yra toks pat kaip ir šeštadienio pasiūlymas ir Bendruomenių rūmai šį klausimą jau išsprendė.“

B. Johnsonas siekia spalio 31 dieną išstoti iš ES. Tačiau šeštadienį parlamentarai atsisakė paremti peržiūrėtą susitarimo su ES planą, kol bus priimti visi šiam susitarimui patvirtinti reikalingi vidaus įstatymai.

Jie taip pat įpareigojo premjerą, kad šis į Briuselį išsiųstų laišką, prašydamas „Brexito“ terminą pratęsti iki kitų metų sausio 31 dienos.

Premjero varžovai dabar formuoja naujus aljansus ir mėgina priimti naujas pataisas, dėl kurių B. Johnsonas būtų priverstas arba užmegzti glaudesnius prekybos ryšius, arba atmesti susitarimą ir prašyti trečiojo šiemet „Brexito“ atidėjimo.

Sprendimas, ar pratęsti išstojimo terminą po spalio 31 dienos, dabar yra 27 likusių Europos šalių rankose.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net