B.Johnsonas: taika negali būti laikoma savaime suprantamu dalykunuotraukos

2019 gruodžio mėn. 04 d. 13:47:20 Perskaitė 750

NATO įsipareigojimas ginti savo nares yra tvirtas kaip uola, bet taika negali būti laikoma savaime suprantam dalyku ir dėl to Aljansas turi aptarti atsirandančias grėsmes, trečiadienį sakė Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas, praneša agentūra „Reuters“.

 

„Istorija rodo, kad taika negali būti laikoma savaime suprantamu dalyku, ir net jei mes švenčiame šią sukaktį, privalome užtikrinti, kad mūsų darbai atitiktų mūsų žodžius“, – NATO viršūnių susitikime, skirtame paminėti 70-ąsias NATO įkūrimo metines, sakė B. Johnsonas.

„Turime nevengti diskutuoti apie naujas realijas, ypač apie NATO atsaką į atsirandančias grėsmes, kaip hibridinis karas ir griaunančios technologijos (...)“, – teigė premjeras.

Gruodžio 3-4 dienomis Didžiojoje Britanijoje vyksta NATO viršūnių susitikimas, skirtas paminėti 70-ąsias šio gynybinio Aljanso įkūrimo metines. Aljansas įkurtas 1949 m. balandžio 4 d. Vašingtone, tarp įkūrėjų – JAV, Prancūzija, Didžioji Britanija ir dar devynios Vakarų šalys. Organizacijos pagrindinis ir svarbiausias principas yra kolektyvinės gynybos principas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net