B.Johnsonas kovos prieš „Brexit“ atidėjimąnuotraukos (2)

2019 spalio mėn. 08 d. 12:40:11 Perskaitė 901

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Borisas Johnsonas mano, kad jo derybos su ES žlugs, o tada jis turės „daryti visokius dalykus“, kad užkirstų kelią dar vienam „Brexito“ atidėjimui, žurnalui „The Spectator“ sakė aukštas Vyriausybės pareigūnas.

 

Visgi, jei kitą savaitę vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje „Brexitas“ bus atidėtas, B. Johnsonas savo dabartinių siūlymų antrą kartą neteiks, tikino šaltinis B. Johnsono biure.

Vietoje to, B. Johnsonas agituotų už galimai chaotišką „Brexitą“ be sutarties iškart po pirmalaikių parlamento rinkimų, teigė „The Spectator“ šaltinis. Šis žurnalas įprastai palaikydavo valdančiąją Konservatorių partiją.

„Jei šis susitarimas mirs per ateinančias kelias dienas, mes jo negaivinsime. Kad marginalizuotume „Brexito“ partiją, mes kovosime rinkimuose su šūkiu „daugiau jokių atidėjimų, padarykime „Brexitą“ tučtuojau“, – pridūrė šaltinis.

„Jie mane, kad (buvusiai premjerei Theresai) May pasitraukus, „Brexitas“ taps minkštesnis. Regis, nedaugelis pasimokė iš šios klaidos“, – sakė jis.

Dauningo gatvė nekomentavo „The Spectator“ publikacijos, tačiau taip pat jos neneigė.

B. Johnsonas žada patraukti Jungtinę Karalystę iš ES spalio 31-ąją, su „Brexito“ sutartimi ar be jos.

Manoma, kad JK premjeras bandys rasti spragų įstatyme, kuris įpareigoja jį siekti „Brexito“ atidėjimo, jei iki spalio 19 d. nebus pasirašyta išstojimo sutartis su ES.

Naujais pasiūlymais, kuriuos B. Johnsonas pristatė praeitą trečiadienį, siekiama išvengti patikrų Airijos ir Šiaurės Airijos pasienyje. Vis dėlto B. Johnsono pasiūlymai nesužavėjo Briuselio.

Nedaugelis mano, kad iki penktadienio – ES paskelbto termino – pavyks pasiekti proveržį.

„The Spectator“ šaltinio teigimu, „mes norime aiškiai pasakyti, tiek viešai, tiek privačiai, kad (ES) šalys, kurios prieštaraus atidėjimui, judės į ateities bendradarbiavimo eilės priekį. Tie, kurie palaikys atidėjimą, eis į eilės galą.“

Pasak „The Spectator“, tarp bendradarbiavimo sričių, kuriomis JK siekia prisivilioti ES valstybes nares, yra ir saugumas.

„Taip pat aiškiai pasakysime, kad ši Vyriausybė toliau nesiderės, todėl bet koks atidėjimas bus visiškai bereikšmis“, – pareiškė šaltinis.

„Mes arba išstosime be sutarties spalio 31 d., arba bus rinkimai ir tada mes išstosime be sutarties“, – įspėjo pareigūnas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net