„BelTA“: A.Lukašenka įspėjo, kad streikai turės neigiamų padariniųnuotraukos (26)

2020 rugpjūčio mėn. 14 d. 12:26:48 Perskaitė 2721

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka įspėjo, kad streikai turės neigiamų padarinių šalies įmonėms, praneša naujienų agentūra „BelTA“.Pasak agentūros, „taip valstybės vadovas penktadienį per pasitarimą dėl statybos pramonės darbo pakomentavo mėginimus „įsiūbuoti“ darbo kolektyvus“.

Pradėdamas pasitarimą, A. Lukašenka pareiškė, kad nebuvo išvykęs iš šalies. „Pradžiai: aš kol kas gyvas ir ne užsienyje, kaip čia kai kurie mūsų gerbiami visažiniai tvirtina – „prezidentas paliko šalį ir yra užsienyje“. Šiandien rugpjūčio 14-oji, mes su jumis susitinkame, kad aptartume statybos pramonės darbą“, - cituoja Baltarusijos prezidentą „BelTA“.

Pasak A. Lukašenkos, dėl streikų šalis gali prarasti eksporto pajamas, todėl jie bus naudingi tik Baltarusijos įmonių konkurentams Vokietijoje, Kanadoje, Rusijoje ir Jungtinėse Valstijose.

Baltarusijoje rugpjūčio 9 d. įvyko prezidento rinkimai. Oficialiais duomenimis, dabartinis valstybės vadovas Aliaksandras Lukašenka surinko 80,08 proc. balsų, opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja – 10,09 proc.

Paskelbus balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicijos darbuotojais. Buvo sulaikyta apie 6 tūkst. žmonių, nukentėjo daug demonstrantų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net