B.Džonsonas žada „Brexitą“ iki spalio pabaigosnuotraukos

2019 birželio mėn. 12 d. 16:40:40 Perskaitė 392

Buvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Džonsonas žada britams „Brexitą“ vėliausiai iki spalio pabaigos, praneša agentūra „Reuters“.

 

„Po trejų metų ir dviejų praleistų išstojimo terminų mes turime palikti ES iki spalio 31-osios“, - pareiškė B. Johnsonas trečiadienį, pradėdamas savo kovą dėl premjero posto. „Mano tikslas nėra „Brexitas“ be sutarties“, - pridūrė politikas, kuris laikomas favoritu pakeisti ministrę pirmininkę Teresą Mei. Jis pabrėžė ir nemanąs, kad toks „Brexitas“ be sutarties bus. Tačiau esą reikia ruoštis ir tam.

T. Mei keliskart nepavyko įtikinti parlamento pritarti su ES išsiderėtai išstojimo sutarčiai. Nesulaukusi pritarimo savo „Brexito“ kursui, ji atsistatydino iš Konservatorių partijos pirmininko posto. Kai bus išrinktas Th. May įpėdinis šiose pareigose, jis perims ir vyriausybės vadovo pareigas.

B. Džonsonas ginče dėl „Brexito“ jau atsistatydino iš užsienio reikalų sekretoriaus posto. Jis tarp kandidatų gali sulaukti daugiausiai konservatorių parlamentarų paramos. Dėl T. Mei įpėdinio galiausiai spręs partiečiai.

B. Džonsonas pabrėžė, kad „Brexito“ klausimu negalima toliau elgtis taip, kaip iki šiol. Pagaliau būtinas persilaužimas. „Delsimas reiškia pralaimėjimą, delsimas reiškia žlugimą“, - kalbėjo B. Džonsonas. - Kuo ilgiau procesas tęsis, tuo labiau žmonės praras pasitikėjimą savo vadovais. Konservatoriai per Europos Parlamento rinkimus patyrė aiškų pralaimėjimą, be kita ko, dėl uždelsto „Brexito“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net