Baltieji rūmai atsisako bendradarbiauti su Kongresu dėl galimos apkaltosnuotraukos (1)

2019 spalio mėn. 09 d. 09:40:27 Perskaitė 793

Įsisiūbavus vadinamajai Ukrainos aferai, JAV prezidentas Donaldas Trumpas imasi visiškos blokados: Baltieji rūmai kategoriškai atsisako bet kokio bendradarbiavimo su Kongresu apklausiant liudytojus ir perduodant dokumentus. Tai Baltieji rūmai paskelbė antradienio vakarą Vašingtone.

 

Pirminiai demokratų tyrimai dėl galimos apkaltos D. Trumpui yra motyvuoti vien partijos politikos, pažeidžia konstituciją ir neturi jokio pagrindo, sakoma Baltųjų rūmų laiške JAV Atstovų Rūmams. Todėl JAV vyriausybė esą nedalyvaus šiame „partijos politikos teatre“.

JAV demokratai iš karto sukritikavo šį Baltųjų rūmų pareiškimą. Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi kalbėjo apie „neteisėtą mėginimą“ nuslėpti tiesą. Esą norima nuslėpti, jog D. Trumpo vyriausybė spaudė kitas šalis, kad padarytų įtaką 2020 metais vyksiantiems rinkimams.

Demokratai Atstovų Rūmuose, kuriuose turi daugumą, atlieka tyrimą dėl galimos apkaltos respublikonų prezidentui. Jis kaltinamas piktnaudžiavęs valdžia, kai siekė, kad užsienio šalies vyriausybė jo naudai kištųsi į rinkimų kovą.

D. Trumpas per pokalbį telefonu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu liepos gale prašė jo pradėti tyrimą prieš Joe Bideną ir jo sūnų Hunterį. J Bidenas siekia tapti demokratų kandidatu 2020 metų prezidento rinkimuose, kuriuose dalyvaus ir D. Trumpas.

Demokratai praėjusiomis savaitėmis pareikalavo daugybės dokumentų, be kita ko, iš Baltųjų rūmų, Valstybės departamento, viceprezidento ir Pentagono. Antradienį D. Trumpo vyriausybė blokavo vieno aukšto diplomato liudijimą Kongrese – tai sukėlė demokratų pasipiktinimą. Vėliau Baltieji rūmai paskelbė ir minėtą pareiškimą.N. Pelosi: pone prezidente, jūs nesate aukščiau įstatymo

Baltiesiems rūmams atsisakius bendradarbiauti vykdant tyrimą prieš prezidentą Donaldą Trumpą, JAV Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi negailėjo aštrios kritikos. „Pone prezidente, Jūs nesate aukščiau įstatymo, rašė ji tviteryje. – Jūs būsite patrauktas atsakomybėn“.

Prezidento veiksmai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir pažeidžia konstituciją, teigė N. Pelosi. Baltųjų rūmų laiškas, anot jos, yra paskutinis mėginimas nuslėpti tiesą.

N. Pelosi pabrėžė, jog daugėja įrodymų, kad prezidentas D. Trumpas piktnaudžiauja valdžia ir nusižengia savo priesaikai saugoti konstituciją, jos laikytis ir ją ginti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net