Atsistatydino Rusijos vyriausybėnuotraukos (20)

2020 sausio mėn. 15 d. 18:35:33 Perskaitė 3258

Rusijos vyriausybė atsistatydina pagal šalies konstitucijos 117-ąjį straipsnį. Tai trečiadienį po Rusijos prezidento Vladimiro Putino metinio pranešimo Federaliniam Susirinkimui pareiškė ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas, informuoja naujienų agentūra „Interfax“.

 

Pasak agentūros, V. Putinas įpareigojo senos sudėties ministrų kabinetą eiti pareigas, kol bus sudaryta nauja vyriausybė. Kaip sakė D. Medvedevas, tolesnį sprendimą dėl naujos ministrų kabineto sudėties priims valstybės vadovas.

Per susitikimą su Rusijos vyriausybės nariais V. Putinas paskelbė nusprendęs įsteigti Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo postą ir pasiūlyti šias pareigas D. Medvedevui.

V. Putinas padėkojo D. Medvedevo vyriausybei už atliktą darbą.

D. Medvedevas mano, kad vyriausybė turi atsistatydinti, kai prezidentas siūlo keisti konstituciją

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas laiko teisingu sprendimu dabartinės sudėties vyriausybės atsistatydinimą turint omenyje prezidento pateiktus pasiūlymus keisti konstituciją.  Jis tai pareiškė trečiadienį per Vladimiro Putino susitikimą su ministrų kabineto nariais.

„Mes visi išklausėme Rusijos Federacijos prezidento metinį pranešimą. Jame apibrėžti ne tik labai svarbūs darbo mūsų šalyje artimiausiais metais prioritetai, bet ir fundamentalūs Rusijos Federacijos konstitucijos pakeitimai“, - sakė D. Medvedevas. Anot jo, „šie pakeitimai, kai jie bus priimti, iš esmės pakeis ne tik daugelį konstitucijos straipsnių, bet ir valdžių balansą apskritai“.

„Šiame kontekste akivaizdu, kad mes, kaip Rusijos Federacijos vyriausybė, turime suteikti šalies prezidentui galimybę priimti visus būtinus sprendimus. Šiomis aplinkybėmis manau, jog būtų teisinga, kad dabartinės sudėties RF vyriausybė atsistatydintų, vadovaudamasi konstitucijos 117-uoju straipsniu“, - pareiškė jis.

Naujausioje Rusijos istorijoje D. Medvedevas yra absoliutus rekordininkas pagal darbo premjero poste trukmę – daugiau kaip septyneri metai ir aštuoni mėnesiai (2808 dienos nuo jo patvirtinimo vyriausybės pirmininku 2012 metų gegužės 8-ąją).

V. Putinas į Rusijos premjero pareigas siūlo Mokesčių inspekcijos vadovą M. Mišustiną

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Dūmai pateikė šalies Mokesčių inspekcijos direktoriaus Michailo Mišustino kandidatūrą į premjero pareigas. Tai pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

„Prezidentas Vladimiras Putinas po darbinio susitikimo su Michailu Mišustinu pasiūlė jam eiti Vyriausybės vadovo pareigas. Po sutikimo jis pateikė M. Mišustino kandidatūrą Dūmai svarstyti“, – sakoma Kremliaus pranešime.

Siūlymas premjero pareigas eiti 53-ejų M. Mišustinui, Mokesčių inspekcijai vadovavusiam nuo 2010 m., pateiktas po netikėto Dmitrijaus Medvedevo atsistatydinimo, kai V. Putinas pasiūlė Konstitucijos reformų paketą.

Rusijos Dūma dėl M. Mišustino kandidatūros balsuos artimiausią savaitę.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net