Armėnijos saugumo pajėgos skelbia sužlugdžiusios planus pasikėsinti į premjero gyvybęnuotraukos (3)

2020 lapkričio 15 10:59:36 Perskaitė 977

Armėnijos saugumo pajėgos šeštadienį paskelbė sužlugžiusios rengtą pasikėsinimą nužudyti premjerą Nikolą Pašinianą.

 

Kaip praneša Rusijos naujienų agentūra TASS, Nacionalinio saugumo tarnyba Jerevane tvirtina, kad sulaikyti nenurodytos grupuotės nariai ir rasta ginklų slėptuvė.

Grupuotė, kurios nariai nepritarė premjero vidaus ir užsienio politikai, neva planavo jį nužudyti ir užgrobti valdžią.

N. Pašinianias šios savaitės antradienį paskelbė apie Maskvos tarpininkaujamą taikos susitarimą su Azerbaidžanu, kuriuo užbaigtos šešias savaites trukusios kovos Kalnų Karabache.

Azerbaidžane susitarimas sutiktas džiugiai, o Armėnijoje kilo pasipiktinimas. Pagal susitarimą Armėnija oficialiai prarado kai kurias ginčijamo Kalnų Karabacho regiono sritis.

Armėnijoje kilo protestai. Demonstrantai reikalauja N. Pašiniano atsistatydinimo ir vadina jį išdaviku.

Dėl įtariamo sąmokslo areštuotas opozicijos politikas

Armėnijoje areštuotas opozicijos lyderis ir apkaltintas sąmokslu nužudyti šalies premjerą N. Pašinianą, teigė jo advokatai.

Buvęs Nacionalinio saugumo tarnybos vadovas, opozicinės partijos „Tėvynė“ pirmininkas Artūras Vanecianas areštuotas šeštadienį, kai buvo iškviestas į Armėnijos saugumo pajėgų būstinę, teigia jo advokatai Lusine Sahakian ir Ervandas Varosianas.

Advokatai opozicijos politiko sulaikymą pavadino „persekiojimu“ ir paneigė jų klientui pareikštus kaltinimus, esą jis ketino perimti valdžią po premjero nužudymo.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net