Armėnijai gresia perversmasnuotraukos (2)

2021 vasario 25 21:39:27 Perskaitė 291

Armėnijos kariuomenės generaliniam štabui pareikalavus premjero Nikolo Pašiniano atsistatydinti po kelis mėnesius šalyje trunkančių protestų, kuriuos pakurstė šalies pralaimėjimas Kalnų Karabacho konflikte su Azerbaidžanu, premjeras vakar prakalbo apie bandymą įvykdyti karinį perversmą.


Generalinis štabas paskelbė pareiškimą, kuriame premjeras N.Pašinianas raginamas atsistatydinti, dokumentą pasirašė aukščiausio rango kariniai pareigūnai. Tokį generalinio štabo žingsnį paskatino anksčiau šią savaitę
N.Pašiniano priimtas sprendimas atleisti generalinio štabo viršininko pirmąjį pavaduotoją.

Be to, didžiausia Armėnijos opozicinė partija vakar premjerui paskelbė ultimatumą. Opozicijos partija teigė, kad norėdamas išvengti pilietinio karo, premjeras turi paskutinę galimybę atsistatydinti. „Raginame N.Pašinianą nevesti šalies į pilietinį karą ir atsisakyti kraujo praliejimo. N.Pašinianui suteikiama paskutinė galimybė išvengti suirutės", - pranešime teigė partija „Klestinti Armėnija".

N.Pašinianas partinio pareiškimo nekomentavo, bet kariuomenės pareiškimą pavadino bandymu įvykdyti karinį perversmą ir nurodė atleisti generalinio štabo viršininką. Premjeras pasmerkė „bandymą įvykdyti karinį perversmą" ir paragino savo šalininkus eiti į gatves.

„Aš laikau ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo pareiškimą bandymu įvykdyti karinį perversmą. Dabar kviečiu visus mūsų šalininkus į Respublikos aikštę", - feisbuke rašė premjeras.

N.Pašinianas, kuris kaltinamas prastai susitvarkęs konflikte su Azerbaidžanu dėl Kalnų Karabacho, nuo lapkričio priešinasi spaudimui atsistatydinti. Tarpininkaujant Rusijai, jis lapkritį sutiko pasirašyti taikos susitarimą, padėjusį užbaigti šešias savaites trukusias ir 6 tūkst. gyvybių nusinešusias kovas. Pagal susitarimą Armėnija neteko didelių teritorijų.

Maskva vakar pareiškė esanti susirūpinusi dėl įvykių Armėnijoje ir ragino laikytis ramybės, nors daugelis mano, kad būtent Rusija ir kursto opoziciją nuversti vakarietiško mentaliteto premjerą.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net