Apklausa: nė viena Europos šalis neperrinktų D.Trumpo prezidentu, išskyrus galbūt Lenkijąnuotraukos (10)

2020 spalio 28 11:48:34 Perskaitė 839

Jei JAV prezidentui Donaldui Trumpui tektų dalyvauti rinkimuose Europoje, jis neturėtų beveik jokių galimybių laimėti ir gautų tik apie 17 proc. balsų, rodo Vokietijos tyrėjų atlikto tyrimo rezultatai.


Vokietijos fondo „Bertelsmann Stiftung" atliktas tyrimas parodė, kad D. Trumpo varžovas demokratas Joe Bidenas gautų maždaug 45 proc. balsų.

38 proc. Europos Sąjungos (ES) piliečių nebalsuotų nė už vieną kandidatą, jei balsuotų šiemet.

Žvelgiant į rezultatus atskirose šalyse, jie smarkiai skiriasi. Pavyzdžiui, Lenkija yra vienintelė šalis, kur D. Trumpas turi didesnę paramą nei J. Bidenas, 38 proc. prieš 30 proc.

Pasak tyrimo autorės Isabellės Hoffmann, lenkai nori glaudžių santykių su JAV dėl istorinių priežasčių, ir 77 proc. jų atsakė, kad demokratija JAV funkcionuoja gerai.

Priešingai, 51 proc. Europoje apklaustų žmonių atsakė maną, kad JAV patiria demokratijos nesėkmę.

Vis dėlto, kalbant apie svarbias partneres, Amerika užima daug aukštesnę vietą nei Kinija, rodo apklausos rezultatai.

„Ketveri D. Trumpo valdžios metai paliko savo pėdsaką ES piliečiams. Jie pripažįsta transatlantinių santykių svarbą, tačiau tiesmukai vertina tai, kas juos palaiko", - teigė I. Hoffmann.

Tyrimo autoriai rugsėjį apklausė 13 808 žmones visose ES valstybėse narėse.

JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 d. Dabartinis prezidentas D. Trumpas susirungs su Demokratų partijos iškeltu kandidatu J. Bidenu.

 

 

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net