Apklausa: kas penktas britas kaupia atsargas kietajam „Brexitui“nuotraukos (1)

2019 rugpjūčio mėn. 12 d. 17:18:39 Perskaitė 580

Baimindamiesi „Brexito“ be sutarties, britai jau prikaupė maisto, gėrimų ir vaistų atsargų už 4 mlrd. svarų sterlingų (4,31 mlrd. eurų), rodo naujausios apklausos duomenys.

 

Beveik kas penktas respondentas sakė pradėjęs kaupti maistą, gėrimus ar vaistus, skelbia finansinių paslaugų bendrovė „Premium Credit“.

74 proc. kaupiančiųjų tikino kaupiantys maistą, 50 proc. – vaistus ir kitus farmacijos produktus, o 46 proc. – gėrimus.

Daugelis ekspertų prognozuoja, kad chaotiškas Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš ES gali sukelti laikinus trukdžius įvairių produktų tiekimo grandinėje dėl ilgų eilių muitinėse.

Naujasis JK premjeras Borisas Džonsonas ne kartą tvirtino norintis išvesti britus iš Europos Sąjungos spalio 31 d., su išstojimo sutartimi, ar be jos.

B. Džonsonas reikalauja, kad ES pašalintų dalį buvusios premjerės Theresos May suderėtos išstojimo sutarties. Bendrijos šalių lyderiai ne kartą atmetė galimybę keisti jau suderintą susitarimą.

Trukdžių tiekimo grandinėje baiminasi ne tik gyventojai, bet ir verslas. Praeitą savaitę britų picerijų tinklas „Domino's“ paskelbė didinsiantis produktų atsargas. Apie trečdalis „Domino's“ picoms reikalingų produktų, pavyzdžiui, pomidorų padažas, yra įvežami į JK iš svetur.

Jau dukart atidėtas „Brexitas“ turėtų įvykti spalio 31 d.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net