A.Merkel pasmerkė D.Trampo išpuolį prieš keturias Kongreso naresnuotraukos (13)

2019 liepos mėn. 19 d. 16:30:32 Perskaitė 1037

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį pasmerkė prezidento Donaldo Trampo ksenofobiškas žinutes tviterio paskyroje apie demokratams atstovaujančias Kongreso nares. A. Merkel teigė, kad šis JAV prezidento išpuolis prieštarauja tam, kas skelbiama šūkiu „vėl klestinti Amerika“.

 

„Aš tvirtai atsiriboju nuo išpuolių ir solidarizuojuosi su nukentėjusiomis moterimis“, – A. Merkel sakė žurnalistams.

„Mano manymu, JAV stiprybė – tai, kad žmonės yra skirtingos kilmės, turi skirtingas šaknis, būtent tai prisideda prie šalies gerovės, tai daro šalį gerą.“

D. Trampas sekmadienį paragino keturias Kongreso nares, progresyvių pažiūrų demokratų atstoves, grįžti į šalis, iš kurių jos yra kilusios. Visos moterys yra JAV pilietės, trys iš jų šioje šalyje ir gimė.

Nepaisydamas Atstovų Rūmų, kurių nariai D. Trampo komentarus pavadino rasistiniais, kritikos, D. Trampas ir toliau tęsė apsižodžiavimo procesą ir dar ne vieną kartą plūdo Kongreso narių grupę.

Per rinkimų kampanijos kalbą Šiaurės Karolinoje D. Trampas kongresmenes vadino „prieš JAV nusistačiusiomis ekstremistėmis socialistėmis, neapkenčiančiomis Izraelio ir norinčiomis šalį paskandinti emigrantų potvynyje“. Jis rėmėjams taip pat sakė, esą „kongresmenės ir jų komentarai pažadins pavojingą ir jėgą naudosiančią kovingą kairę“.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net