A.Lukašenkos oponento V.Babarikos kalba teisme sulaukė plojimųnuotraukos (21)

2021 balandžio 12 10:52:00 Perskaitė 1000

Buvusio Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos varžovo prezidento rinkimuose ir buvusio „Belgazprombanko" vadovo Viktoro Babarikos kalba teisme buvo palydėta aplodismentų. Tai prieš porą dienų pranešė „PK-Belarus".

 

Prieš porą dienų V.Babarika teisme sakė kalbą. 45-ių minučių trukmės garso įrašą paviešino sulaikyto bankininko spaudos tarnyba. Jo pasisakymo pabaigoje aiškiai girdimi aplodismentai.

„Suprantu, kad buvimas Valstybės saugumo komiteto tardymo izoliatoriuje skatina geriau veikti atmintį ir prisideda prie teisingų pažiūrų formavimosi, tačiau niekada negalvojau, kad čia bus galima išvysti 1930-ųjų laikotarpį (didžiausių stalinistinių represijų Sovietų Sąjungoje laikotarpis - aut. past.)" - sakė V.Babarika.

Po šios frazės jis pareiškė, kad daugiau parodymų neduos.

V.Babarika yra bankininkas, visuomenininkas ir politinis Baltarusijos veikėjas bei mecenatas. Jis kėlė savo kandidatūrą 2020 m. Baltarusijoje vykusiuose prezidento rinkimuose. Nors kandidatas surinko daugiau kaip 400 tūkst. jį palaikančių piliečių parašų, pačiuose rinkimuose jis nedalyvavo, nes liepos 18-ąją buvo suimtas. Buvęs bankininkas kaltinamas į užsienyje esančias sąskaitas pervedęs šimtus milijonų JAV dolerių. Pats V.Babarika savo kaltės nepripažįsta.

Beje, nepaisant dabartinės sudėtingos situacijos Baltarusijoje, saugumo srities eksperto Audriaus Butkevičiaus vertinimu, būtent V.Babarika yra realiausias pretendentas į prezidentus po A.Lukašenkos pasitraukimo.

 

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net