Airijos premjeras apie „Brexito“ atidėjimą: mano kolegos prarado kantrybęnuotraukos

2019 birželio mėn. 20 d. 18:11:28 Perskaitė 432

Kai kurios ES šalys prarado kantrybę ir griežtai pasisako prieš dar vieną „Brexito“ atidėjimą, nebent jis būtų panaudotas priešlaikiniams rinkimams ar antram referendumui organizuoti, teigia Airijos premjeras Leo Varadkaras.

 

Jungtinė Karalystė (JK) iš ES turėtų pasitraukti spalio 31 d. Pirminis „Brexito“ terminas buvo kovo 31 d., tačiau jis buvo dukart atidėtas.

„Visoje Europos Sąjungoje yra tvirtas požiūris – daugiau jokių atidėjimų“, – prieš Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimą kalbėjo L. Varadkaras.

„Kai kurie mano kolegos jau prarado kantrybę, o nuotaikos atidėjimo atžvilgiu – neįtikėtinai neigiamos“, – pridūrė jis.

Tiesa, išimtį ES lyderiai britams padarytų, jei „Brexito“ atidėjimas būtų panaudotas surengiant priešlaikinius rinkimus ar antrą referendumą dėl išstojimo iš ES, tikino Airijos vyriausybės vadovas.

„Kam nebus pritarta, tai atidėjimui derybų ar patariamųjų balsavimų vardan“, – pareiškė L. Varadkaras.

L. Varadkaras taip pat pabrėžė, kad „Brexito“ sutartis, kurią premjerė Theresa May suderėjo su ES lyderiais dar praeitų metų pabaigoje, nebus keičiama.

Kai kurie britų konservatoriai, tarp jų – favoritas tapti naujuoju šalies premjeru Borisas Johnsonas, tikino, kad „Brexito“ pereinamasis laikotarpis turės būti įvestas, net jei šalis nepriims išstojimo sutarties..

„Nėra išstojimo sutarties, nėra ir pereinamojo laikotarpio“, – savo ruožtu pareiškė L. Varadkaras.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net