A.Ghanis prisaikdintas Afganistano prezidentu antrajai kadencijainuotraukos (1)

2020 kovo mėn. 09 d. 14:05:25 Perskaitė 688

Afganistano prezidentas Ashrafas Ghanis pirmadienį prisaikdintas poste antrajai kadencijai.

 

A. Ghanis vasario viduryje, praėjus penkiems mėnesiams po rugsėjį vykusių rinkimų, buvo paskelbtas jų nugalėtoju. Jo konkurentas, vyriausybės vadovas Abdullahas Abdullahas, rinkimų rezultatų nepripažįsta ir pirmadienį surengė savo inauguracijos ceremoniją.

Rinkimų komisijos duomenimis, A. Ghanis surinko 50,64 proc. balsų, o A. Abdullahas – 39,52 proc. Rinkimų rezultatai turėjo būti paskelbti jau spalio 19-ąją. Tačiau dėl techninių problemų ir kaltinimų klastojimu rezultatų paskelbimas buvo keliskart atidėtas.

Konkurentų ginčas sėja baimę dėl naujos politinės krizės Afganistane ir temdo vasario gale pasirašytą susitarimą tarp JAV ir Talibano. Šis numato JAV dalinių išvedimą iš šalies ir turi sudaryti sąlygas taikos deryboms Afganistano viduje.

Jau ir per praėjusius prezidento rinkimus prieš penkerius metus ir A. Ghanis, ir A. Abdullahas pasiskelbė nugalėtojais. Tik  tarpininkavus tuometiniam JAV prezidentui Barackui Obamai, abu varžovai susitarė dėl kompromiso: A. Ghanis tapo valstybės vadovu, o A. Abdullahas – premjeru.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net