Afganistane laikomasi trijų dienų paliaubųnuotraukos

2020 rugpjūčio mėn. 02 d. 19:19:35 Perskaitė 572

Trijų dienų paliaubų tarp vyriausybės ir radikalaus islamo Talibano Afganistane laikomasi ir paskutinę ugnies nutraukimo dieną. Sekmadienį nepranešta apie didesnius išpuolius.

 

Apie paliaubas abi pusės paskelbė islamo aukojimo šventės Eid al-Adha proga. Tai yra tik trečios oficialios paliaubos Afganistane per 19 karo metų. „Ši šventė yra kitokia. Parkuose daugiau žmonių. Beveik pamiršti, kad šioje šalyje 40 metų vyksta karas“, - sakė Shahpooras Shadabas iš Džalalabado miesto.

Ir Afganistano prezidentas Ashrafas Ghanis, ir Talibanas prieš paliaubas signalizavo, kad galbūt iš karto po aukojimo šventės, kuri dar truks pirmadienį, galės prasidėti taikos derybos.

Afganistano vyriausybės Nacionalinė saugumo taryba pranešė, kad nuo aukojimo šventės pradžios penktadienį iš kalėjimų paleista dar 300 kovotojų. Iš viso paleistų ekstremistų skaičius išaugo iki 4 900. Vis dėlto vyriausybė atsisakė paleisti šimtus kovotojų iš Talibano reikalavimų sąrašo, kuriuos laiko per daug pavojingais.

Talibai ir vyriausybė yra sutarę prieš taikos derybas pasikeisti kaliniais. Kabulas turi paleisti 5 000 talibų, o sukilėliai – 1 000 afganų saugumo pajėgų narių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net