A. Merkel į G20 viršūnių susitikimą vežasi savo įpėdinį O. Scholząnuotraukos (5)

2021 spalio 28 16:35:00 Perskaitė 140

Vokietijos kanclerė Angela Merkel savaitgalį G20 viršūnių susitikime Romoje kaip tikėtiną savo įpėdinį pristatys Olafą Scholzą. A. Merkel pakvietė socialdemokratų politiką dalyvauti jos dvišaliuose susitikimuose su kitų šalių lyderiais konferencijos kuluaruose, ketvirtadienį pranešė šaltiniai vyriausybėje. Be kita ko, numatytas dvišalis A. Merkel susitikimas su JAV prezidentu Joe Bidenu.

 

 

Bendras kanclerės ir jos tikėtino įpėdinio pasirodymas bus „ypatingas signalas“, teigė vyriausybės šaltiniai. Taip Vokietiją esą signalizuos tęstinumą G20 procese ir pademonstruos, kaip atrodo sklandus valdžios pasikeitimas. Tai bus „istorinis įvykis“, kad viršūnių konferencijoje dalyvaus „pirmtakė su galimu įpėdiniu“.

Be pokalbių su J. Bidenu dar planuojami dvišaliai A. Merkel susitikimai su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu bei Argentinos, Singapūro, Indijos ir Pietų Korėjos vadovais ar premjerais. Taip pat numatytas keturšalis susitikimas aukščiausiu lygiu tarp JAV, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos ir Vokietijos dėl Irano politikos.

Oficialiai O. Scholzas į G20 viršūnių susitikimą Romoje vyks kaip finansų ministras. Penktadienį jis dalyvaus bendrame finansų ir sveikatos ministrų susitikime, kuriame pagrindinis dėmesys bus skiriamas pandemijai ir jos padariniams.

G20 šalių lyderiai šeštadienį Romoje susirinks į pirmąją savo viršūnių konferenciją nuo pandemijos pradžios.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, l , l , l info@respublika.net