Venecijoje paskelbus ypatingąją padėtį, ruošiamasi tolimesniems potvyniamsnuotraukos

2019 lapkričio mėn. 15 d. 11:25:37 Perskaitė 1109

Potvynio nuniokota Venecija penktadienį ruošiasi dar vienai potvynio bangai, Italijai paskelbus nepaprastąją padėtį UNESCO mieste, kur stichija pridarė milijonus eurų žalos.

 

Mieste apsemtos bažnyčios, parduotuvės ir namai, antradienį vandens lygis pasiekė aukščiausią per pastaruosius 50 metų lygį.

Nuolatinių liūčių sukeltai krizei suvaldyti vyriausybė skyrė 20 milijonų eurų.

Regione siaučiant stiprioms liūtims ir vėjams, penktadienį vandens lygis turėtų siekti 1,5 metro – tai žemesnis lygis nei antradienio piko metu, tačiau vis tiek ypač pavojingas, informavo vietos pareigūnai.

Premjeras Giuseppe Conte, potvynį pavadinęs „smūgiu į paširdžius“ visai Italijai, ketvirtadienio vakarą patvirtino, kad buvo paskelbta ypatingoji padėtis.

Kiek anksčiau ketvirtadienį jis susitiko su Venecijos meru ir skubios pagalbos tarnybomis, o tada motorine valtimi nuplaukė aplankyti nuo potvynio nukentėjusių Venecijos žmonių.

Gyventojai, kurių namai buvo smarkiai nuniokoti, iš karto sulauks iki 5 000 eurų valstybės paramos. Restoranų ir parduotuvių savininkai gali gauti ir iki 20 000 eurų, o vėliau prašyti ir dar daugiau.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net