Vatikane atkasami du kapai – ieškoma seniai dingusios paauglėsnuotraukos

2019 liepos mėn. 11 d. 14:32:57 Perskaitė 559

Vatikano pareigūnai ketvirtadienį žada atkasti du 19 amžiaus kapus, ieškodami prieš 36 metus pradingusios italės paauglės.

 

Vatikano darbuotojo dukrą Emanuelą Orlandi paskutinį kartą matė 1983 metais išeinančią iš muzikos pamokos. Tuo metu jai buvo 15 metų. Dešimtmečius buvo svarstomos įvairios teorijos apie tai, kas mergaitę galėjo pagrobti ir kur galėtų būti paslėptas jos kūnas.

E. Orlandi brolis, kuris taip ir neprarado vilties mergaitę kada nors rasti gyvą, ankstyvą ketvirtadienį atvyko į Teutonų kapines, kur nedidelė grupė teismo ekspertų, kapų specialistų ir kitų profesionalų ėmėsi dviejų kapų atkasinėjimo darbo. Šio sprendimo imtasi po to, kai E. Orlandi šeimos teisininkai sulaukė žinutės su nuotrauka, kurioje vaizduojamas kapas su angelo skulptūra. Prierašas skelbė: „Žiūrėkite ten, kur nurodo angelas“.

Ketvirtadienį Vatikano atstovai patvirtinto, kad atkas du kapus, „angelo“ kapą iš nuotraukos ir dar vieną, panašų, esantį šalia pirmojo. Du kapus specialistai atkas dėl to, kad būtų išvengta nesusipratimo – nėra aišku, į kurį iš dviejų panašių kapų žinutėje nurodoma.

Daugybė žiniasklaidos atstovų ir susidomėjusių turistų susirinko šalia arčiausiai kapinių esančio įėjimo į Vatikaną. Orlandi šeimą palaikanti žmonių grupė dėvėjo marškinėlius su užrašais „Tiesa išlaisvina“ ir „Kur jos kūnas?“.

Tam tikras išvadas specialistai žada padaryti po 5–6 val. nuo kasimo darbo pradžios.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net